Rozhlédněte se do dalekého okolí z rozhledny připomínající hradní věž

Rozhledna Děčínský Sněžník
Rozhledna Děčínský Sněžník připomínající hradní věž. Foto: Petr Maryška

Víte, že tomuto místu se někdy přezdívá větrné lázně? Vyražte na něj sami a záhy zjistíte proč. Vychutnáte si nejen nádherné výhledy do okolí, ale také uděláte něco pro své zdraví.  Rozhledna Děčínský Sněžník patří k nejkrásnějším rozhlednám v Česku.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Tuto 33 m vysokou rozhlednu naleznete v oblasti Tisá ve stejnojmenné obci Sněžník na nejvyšší stolové hoře v České republice. Leží ve výšce 723 m.n.m. a na její plošinu vystoupáte po 153 schodech. Na plošině naleznete romantické cimbuří a otevře se vám z ní výhled na Ještěd, České středohoří i Milešovku. Na vrcholu u rozhledny se také můžete občerstvit ve výletním altánku. Rozhledna svým tvarem připomíná hradní věž s pseudogotickými prvky.

Rozhledna na vrcholu
Rozhledna na vrcholu Děčínského Sněžníku. Foto: Petr Wurm

Z historie rozhledny

Rozhlednu nechal v roce 1864 postavit majitel zdejšího panství František Antonín Thun a stala se jednou z nejstarších rozhleden na našem území. Zpočátku však sloužila pouze pro geografické měření. V roce 1935 byl na rozhledně poprvé v Čechách zachycen televizní signál při přenosu Olympijských her v Berlíně.

Naučná stezka Zapomenuté pohraničí

Trasa naučné stezky začíná na vrcholu stolové hory u rozhledny. Celou stolovou horu lze obejít po stezkách s výhledy do všech světových stran. Stezka Zapomenuté pohraničí je dlouhá přibližně 20 km a po cestě potkáte 19 informačních panelů.

Od rozhledny naučná stezka pokračuje přes rekreační obce Sněžník, Ostrov, Rájec, Petrovice a Krásný Les. Cesta prochází zalesněným územím přes pískovcová městečka ležící v CHKO Labské pískovce.

Cesta k rozhledně
Užijte si kouzelnou cestu nádhernou krajinou na vrchol k rozhledně. Foto: Petr Wurm

Přístup:

Na vrchol Děčínský Sněžník se dostanete z obce Jílové u Děčína po zelené turistické značce. Náročnější cesta vede přímo z Děčína  po červené značce a měří 9 km. Nejsnadnější přístup je z osady Sněžník.

Na Děčínský Sněžník mají zákaz vjezdu motorová vozidla. Z Tisé dojedete na vrchol po cyklistické trase. Na vašem výletě můžete navštívit také Drážďanskou vyhlídku na úbočí Děčínského Sněžníku nebo švédský hřbitov z doby třicetileté války. Na východnější části hory najdete také skalní útvar Koňská hlava.

 Vstupné:

Pro dospělé je vstup na rozhlednu za 30 Kč a pro děti od 6 do 15 let za 15 Kč.

 

Místo:

Kraj: Ústecký
Okres: Děčín
Obec: Jílové

Kontakt:

Rozhledna Děčínský Sněžník – Petr a Marta Wurmovi

Sněžník 125
407 01 Jílové

Tel: +420 605 415 037
E-mail: wurm.petr@seznam.cz
Web: https://www.skalytisa.cz/sneznik/

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.