Staňte se součástí ptačí říše a navštivte záchrannou stanici Papouščí ráj

Lóríček (ara ararauna) a zakladatel Papouščího ráje Norbert. Foto: Papouščí ráj
Lóríček (ara ararauna) a zakladatel Papouščího ráje Norbert. Foto: Papouščí ráj

Papouščí ráj je největší záchranná stanice pro exotické ptactvo v Evropě, ležící v Praze západ – Osnice, jejímž prvořadým cílem je pomáhat zvířatům v nouzi. Tato pomoc začíná záchrannými odchyty, umístěním v Papouščím ráji, poskytnutím nového domova a následnou stálou a láskyplnou péčí v plném rozsahu tak, jak ji tito papoušci potřebují.

Co můžou návštěvníci vidět?

V současné době je v útulku víc než 300 papoušků. Tento počet se každým dnem mění, jsou zde papoušci na dovolené, odchycení ptáci, co čekají, až se najde majitel a pak papoušci, co zde našli nový domov. Vidět zde můžete různé druhy papoušku, od malých, jako jsou andulky, korely, až po největší létající papoušky jako je ara. Milovníci a chovatelé papoušků jistě ocení ARU ZELENÉHO, ARU HYACINTOVÉHO. Na vlastní oči uvidíte, v jakém stavu se do záchranné stanice někteří papoušci dostanou.

Arny (amazoňan modročelý) Foto: Papouščí ráj
Arny (amazoňan modročelý) Foto: Papouščí ráj

Na co se můžete těšit?

Většina papoušků umí mluvit a rádi se předvádí, odpoví na pozdrav, řeknou jak se jmenují a někteří i pěkně nadávají :-). Může se stát, že na vás z klece zaštěká kakadu a u papoušků žako začne zvonit mobil. Celým areálem vás provedou zaměstnanci útulku. Jsou to papouščí nadšenci, co o svých svěřencích vědí skoro vše. Poví vám příběhy papoušků, jak se do útulku dostali, co je to za druh papouška, kde žijí a spoustu zajímavostí. Děti určitě ocení povídání o tom, jak dokáží papoušci zlobit a můžou se vyfotit s malou papouščí slečnou Bárou (papoušek senegalský). Ráj také nabízí spoustu zážitků, jako je například focení s velkými papoušky, rande s papouškem a mnoho dalších. Papoušci jsou krásná a velmi inteligentní zvířata a vy svou návštěvou přispějete k tomu, aby se měli dobře.

Paní Rockyová (kakadu žlutočečelatý) Foto: Papouščí ráj
Paní Rockyová (kakadu žlutočečelatý) Foto: Papouščí ráj

Otevírací doba a informace pro návštěvníky

Papouščí ráj má v pondělí a úterý ZAVŘENO, od středy do pátku vždy od 12 do 19 hodin a víkendové prohlídky začínají od 10 do 19 hodin. Prohlídka trvá jednu až dvě hodiny. Cena vstupného je 200 Kč pro dospělého a děti do 18 let platí 100 Kč, děti do 5 let a ZTP mají vstup zdarma. Parkoviště zdarma, toalety, WIFI a občerstvení jsou v areálu. V MÍSTĚ PLATBY POUZE V HOTOVOSTI (dočasně).

Místo výletu

Kraj: Středočeský
Okres: Praha-západ
Obec: Jesenice

Papouščí mimina (ara ararauna) Foto: Papouščí ráj
Papouščí mimina (ara ararauna) Foto: Papouščí ráj

Kontakt na provozovatele

Papouščí ráj s.r.o.
Ul. Dolní (st. 122)
252 42 Osnice u Jesenice
tel.: 601 015 015
e-mail: papousci-raj@email.cz
www.papousci-raj.cz