Užijte si zimní radovánky na sáňkách aneb parádní jízda Zvonkovou cestou

Ilustrační foto

Máte rádi zimu a sníh, ale lyžování není váš koníček? Vyzkoušejte sáňkařskou dráhu na Černé hoře v Krkonoších. Čeká vás parádní jízda, spousta dobré zábavy i krásné výhledy. Nasedněte, připravte se a zavolejte: „Hurá…už to fičí…”

Černohorská „Zvonková cesta”

Určitě vzpomínáte na dobu dětství, jak jste netrpělivě čekali, až napadne první sníh a sjedete si na saních kopeček před domem? Dnes nečekejte a vydejte se do Krkonoš. Na černohorské sáňkařské dráze se můžete projet na sáňkách či bobech a užít si jízdu na cestě dlouhé 3,5 km s převýšením 560 m. Sáňkařská trasa po Zvonkové cestě vás povede místy, kudy se vozilo dřevo nebo seno z Černé hory už před více jak 100 lety. Tehdy se na sáně, zvané rohačky, připevňovaly zvonečky, jejichž cinkot oznamoval jízdu po této cestě, a tím pádem varování před nenadálým střetem. Dříve se sáně musely vynést na zádech, dnes to máte snazší, až nahoru vás vyveze pohodlná kabinková lanovka.

Sáňkování ve dne i v noci

Sáňkařská dráha vede nádherným úbočím Černé hory s výhledy do Klausova dolu. Start najdete u horní stanice kabinkové lanovky na rozcestí pod Sokolskou boudou. Během jízdy vás čekají čtyři zastávky, a to u křižovatek se sjezdovkou. Zde musíte sesednout a sjezdovku přejít. Cíl cesty je v Janských Lázních u dolní stanice kabinkové lanovky. Chcete zažít ještě větší adrenalinový zážitek z jízdy na saních? Vyzkoušejte dlouhý večerní sjezd na saních s čelovkou a pod vedením průvodce ze SkiResort Live. Tuto zábavu je třeba si objednat v kanceláři lyžařské školy v budově dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních, nebo telefonicky či e-mailem. Večerní sáňkování není vhodné pro děti do tří let. A nezapomeňte lyžařskou helmu a brýle.

Turistické informace a pravidla sáňkařské cesty

Provozní doba sáňkařské dráhy je od 9 do 16 hodin, v závislosti na počasí a sněhových podmínkách. Aktuální informace o provozu naleznete na webových stránkách SkiResort, kde si také můžete sáně za poplatek zapůjčit. Samotné využití sáňkařské cesty během denního provozu je bezplatné a volně přístupné veřejnosti. Ještě než vstoupíte na Černohorskou sáňkařskou dráhu, přečtěte si pravidla při pohybu na cestě: dodržujte provozní dobu, vstup je na vlastní nebezpečí, nevjíždějte na saních na sjezdové tratě a taktéž do lesních porostů v okolí.

Místo

Královéhradecký kraj, okres Trutnov, Janské Lázně

Kontakt

SkiResort Live s.r.o.
Černohorská 265, 542 25 Janské Lázně
tel.: +420 840 888 229
e-mail:
skiresort@skiresort.cz, live@skiresort.cz
www.skiresort.cz

Informační centrum Janské Lázně
Černohorská 265, 542 25 Janské Lázně
tel: +420 499 875 186
e-mail:
info@janskelazne.cz
www.janskelazne.cz

Provozní doba a vstupné na Černohorskou sáňkařskou dráhu

V závislosti na počasí a sněhových podmínkách je vstup na cestu bezplatný od 9 do 16 hodin.

Půjčovna saní

Hlavní půjčovnu saní SkiResort Live najdete v 1. patře budovy dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázní. Půjčovné je 250 Kč/den.

Večerní sáňkování

Večerní sjezd na saních je třeba si objednat v kanceláři lyžařské školy (budova dolní stanice kabinkové lanovky v Janských Lázních), případně telefonicky na čísle +420 840 888 229 nebo e-mailem live@skiresort.cz. Začátek je v 16:45 hodin v půjčovně a cena za osobu je 400 Kč.

Kde se najíst a ubytovat?

Širokou nabídku restaurací, hospůdek, hotelů a penzionů a dalších ubytovacích a restauračních zařízení najdete na internetových stránkách Informačního centra v Janských Lázních.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.