V příbramském Domě Natura objevíte nejen zmizelý svět, ale i druhou největší sbírku lišajů na světě

Výstava CHKO Brdy. Zdroj: dumnatura.cz

Vydejte se na procházku expozicemi živé přírody, prohlédněte si sbírku lišajů, poznejte příběh z éry dinosaurů a vstupte do krajiny brdských hvozdů. To vše vám nabízí Dům Natura v Příbrami, který je místem setkávání lidí, kteří mají rádi toulky přírodou.

Máte rádi pohoří Brdy a zajímá vás jejich historie, příroda a zajímavosti? Pak navštivte multifunkční objekt Dům Natura, který vám nabízí několik prohlídkových stálých expozic ke vzdělání i zábavě.
Jedinečnou expozicí je Museum Sphingidae, kde poznáte zvláštnosti tajemného světa lišajů a také uvidíte druhou největší sbírkou těchto nočních motýlů ve světě. Seznámíte se s prací terénního entomologa a nahlédnete do badatelny z 19. století.
Na výstavě nazvané Příběh života se projdete historií. Na unikátních obrazech Jan Sováka před vámi ožijí živočichové a rostliny z dob dávno minulých. Navštívíte zmizelý svět a objevíte na své cestě příběhy z Barrandienu, éry dinosaurů, ale také doby ledové.
Máte rádi živou přírodu? Zvláště obojživelníky a plazy? Zde máte možnost shlédnout výstavu všech zástupců naší herpetofauny. Čeká vás tu nevšední zážitek při pozorování zvířat, která běžně v přírodě v jejich charakteristickém prostředí nespatříte.
V expozici Chráněná krajinná oblast Brdy poznáte krásu i bohatství lesních hvozdů, které si ještě zachovaly charakter původních smíšených porostů. Pokud nemáte strach ze tmy, vstupte i do kouzelného “nočního brdského lesa” s jeho vůní i zvuky, kde vás budou pozorovat zvířata aktivní za soumraku.

Výstava Musea Sphingidae. Zdroj: dumnatura.cz
Výstava Příběh života Jana Sováka. Zdroj: dumnatura.cz

Zřizovatelem Domu Natura je ekologické centrum Orlov. Tento multifunkční moderní objekt nacházející se v samém středu města připravuje a organizuje kulturní, společenské a především vzdělávací akce, včetně výstav. Cílem Domu Natura je, aby se zvýšilo povědomí o přírodě, především o její ochraně. Slouží zároveň jako informační centrum pro oblast Brdy. Přijeďte příjemně strávit čas a poznejte krásu a bohatství naší přírody.

Dům Natura je bezbariérový, otevřený celoročně a disponuje vlastními parkovacími prostory. Zvolíte-li za dopravní prostředek autobus, městská zastávka je přímo před domem.

Místo

Středočeský kraj, okres Příbram, Příbram

GPS Dům Natura: 49.6890331N, 14.0081978E

Kontakt

Dům NATURA
Plzeňská 134, Příbram
tel.: +420 725 443 243
e-mail: 
dumnatura@eco-centrum.cz
www.dumnatura.cz

Otevírací doba je pondělí až neděle 9 – 17 hodin

Vstupné zahrnující návštěvu všech expozic

dospělí 80 Kč
děti (6 let – 18 let) 60 Kč
rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti) 230 Kč
děti do 6 let zdarma

Kde se najíst a ubytovat?

V objektu Domu Natura provozuje občerstvení “Restaurace Na hradbách”. Více informací na www.plzenskapribram.cz.

Tipy na ubytování najdete na webových stránkách Domu Natura v sekci Turistické informační centrum.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.