Výlet na rozhlednu Klucanina naučnou stezkou pro nejmenší děti

Rodinná naučná stezka Klucanina. Zdroj: studanka-tisnov.cz

Máte doma malého výletníka a chcete jej zabavit? Pojďte s ním na zábavný a poučný špacírek po naučné stezce na kopec Klucanina se stejnojmennou rozhlednou. Najdete ji u malebného městečka Tišnov, ležícího v podhůří Českomoravské vysočiny, které bývá pro svoji polohu právem nazýváno „Bránou Vysočiny“.

Cesta plná her i poučení

Trasa rodinné naučné stezky začíná hned na kraji lesa na rozcestí u „nového” tišnovského hřbitova. Je dlouhá 1,2 km a najdete zde celkem 13 informačních tabulí a zastavení. A jelikož je stezka určena hlavně dětem, jsou panely umístěny do výše jejich očí i pátravých ruček. Mohou  si vše osahat, prozkoumat, vyzkoušet, koukat kukátky, hladit prstíky, zažít a poznávat všemi smysly. Celá naučná stezka je interaktivní, takže zábavnou formou se děti dozví o životě zvířátek v lese, o rostlinách, stromech, o proměně přírody v každém ze čtyř ročních období a krásách Tišnovska. K vybudování stezky pro nejmenší děti podali návrh rodiče z Rodinného centra Studánka v Tišnově. Cesta je vhodná pouze pro terénní kočárky, pohodlnější a praktičtější je, vzít si své dítko do nosítka.

Rozhledna Klucanina. Zdroj: tictisnov.cz

Rozhledna Klucanina

Dojdete-li až do cíle vašeho určitě zábavného putování, stanete před rozhlednou na kopci Klucanina (402 m). Někdy se nazývá Rozhledna Tišnov nebo také jen prostě Klucanina. Byla postavena v roce 2003 zejména zásluhou nadšenců z občanského sdružení Rozhled na Tišnov. Stojí na místě někdejší dřevěné rozhledny z let 1934-1947, o jejíž vybudování se zasloužil Klub českých turistů. Celková výška dnešní rozhledny činí 29,4 m a chcete-li se dostat na její vrchol, musíte vyšlapat 133 schodů. Odměnou za jejich zdolání je nádherný výhled. S orientací v krajině vám pomohou reliéfní mapy okolí, které jsou umístěny v horním vyhlídkovém patru. Rozhlednu můžete navštívit celoročně, je volně přístupná.

Místo

Jihomoravský kraj, okres Brno venkov, Tišnov

Kontakt

Turistické informační centrum Tišnov
nám. Míru 120, 666 01 Tišnov
tel.: +420 530 334 011
e-mail: tic@kulturatisnov.cz
www.tictisnov.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.