Aspoň na chvíli se přeneste do Japonska! Na Japonských dnech v Ostravě

Japonské dny v Ostravě
Japonské dny v Ostravě. Zdroj: Česko-japonské kulturní centrum

Osmý ročník festivalu Japonské dny opět letos přiveze do Ostravy kus Japonska. Letos nabídne více programu, více hvězd, více zábavy, více zážitků. Těšit se můžete na spoustu novinek, úchvatnou show, úžasné jídlo, zajímavé hosty, spoustu zábavy a hlavně – na Japonsko. Festival plný japonské kultury proběhne o víkendu 20. a 21. října v Domě kultury Akord v Ostravě.

Na sedmi scénách se představí umělci z Velké Británie, Španělska, Polska, Německa, Slovenska, České republiky, Francie a samozřejmě z Japonska. Ti všichni představí krásný výběr z japonské kultury – té tradiční i moderní. Na hlavních pódiích budete moci zhlédnout ukázky bojových umění, hudební i divadelní představení.

Japonské dny v Ostravě
Japonské dny v Ostravě. Zdroj: Česko-japonské kulturní centrum

Inspirujte se Japonskem

Workshopy nabídnou pro každého něco. Je libo vyzkoušet si umění kaligrafie či ikebany? Vyzkoušet si kimono nebo se dozvědět něco o čaji? Chvíli si zameditovat? Nebo snad proniknout do tajů japonského divadelního umění? Letos budete mít příležitostí opravdu spoustu!

Japonské dny v Ostravě
Japonské dny v Ostravě. Zdroj: Česko-japonské kulturní centrum

Japonská gastronomie a životní styl

Na přednáškách se dozvíte nejenom užitečné informace o současném Japonsku. Nahlédnete také pod pokličku třeba japonské gastronomie, anime či života samurajů. Hlad budete moci utišit v gastro zónách, které budou i letos plné japonských specialit. Pokud byste si snad chtěli odnést nějaký suvenýr, bude tu pro vás prodejní zóna. A nachystáno je i překvapení! Například focení v kimonech nebo čajový obřad jenom pro vás. Mlsným jazýčkům pak přijdou k chuti čajové balíčky nebo ochutnávka japonských dobrot.

Podrobný festivalový program najdete zde.

Kde se Japonské dny konají?

Kulturní dům Akord
nám. Slovenského národního povstání 2012
700 30 Ostrava-Jih

Moravskoslezský kraj

Datum a vstupné

20. říjen 2023 14:00 – 21. říjen 2023 20:00

Cena: 650 Kč
Snížená cena: 500 Kč
Poznámka: V ceně vstupenky je vstup na všechny části festivalu včetně přednášek a workshopů.
Děti do 6 let včetně zdarma.
Předprodej vstupenek zde

Kontakty

Tel.: +420 603 396 936
E-mail: info@japonskedny.cz
Web: japonskedny.cz