Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil? Odhalíte ve Valašském muzeu v přírodě!

Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil
Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil. Foto: Národní muzeum v přírodě

Jak se daly využít kůže z ovcí nebo koz, koňské žíně, brka z hus nebo kravské rohy? Zavítejte s dětmi do Valašského muzea v přírodě a odhalte, co všechno a jak nápaditě uměli lidé z Beskyd využít nejen k nejnutnější obživě, ale také k zábavě. Víte, „Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil“?

Valašské muzeum v přírodě i letos připravilo pro své návštěvníky bohatou programovou nabídkou. Nově nabízí pro rodiče s dětmi prohlídku s názvem Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil o chovu zvířat na Valašsku nejen za účelem obživy a ošacení.

Valašská dědina
Valašská dědina. Foto: Národní muzeum v přírodě

Zajímavý program doplní povídání s hospodářem – koňařem Martinem Stružkou o chovu koní a výrobcem gajd Petrem Čípem. Celé to zpestří Alena Čípová svým zpěvem o práci i zábavě. Některé činnosti, jimiž se Valaši v minulosti zabývali, si na vlastní kůži i vyzkoušíte. Navíc v autentickém prostředí Valašské dědiny areálu Valašského muzea v přírodě, konkrétně ve Fojtství z Lidečka, objektu č. 29. A kdy? Až do konce prázdnin každou středu v době od 9 do 15 hodin. Samotný program trvá 100 minut.

Za nepříznivého počasí akce proběhne v Matochově usedlosti z Velkých Karlovic – objekt č. 28.

Kde se akce Jak se pracovitý Valach na kotárech bavil koná?

Kraj: Zlínský
Okres: Vsetín
Město: Rožnov pod Radhoštěm

Pořadatel akce

Valašské muzeum v přírodě
Palackého 147
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Tel.:+420 571 757 111
E-mail: muzeum@nmvp.cz
Web: www.nmvp.cz