Nová porce adrenalinu na Stezce korunami stromů Lipno a výstava fotografií k tomu

Stezka korunami stromů Lipno; Zdroj foto: Stezkakorunamistromu.cz
Stezka korunami stromů Lipno; Zdroj foto: Stezkakorunamistromu.cz

Lipenská Stezka korunami stromů letos slaví už desáté narozeniny a naděluje sobě i návštěvníkům. Ti si mohou vychutnat dvě žhavé novinky. První z nich je adrenalinová atrakce v podobě lanové sítě umístěné ve výšce dvaceti metrů nad zemí, druhou je jedinečná fotografická výstava mapující výstavbu Stezky doplněná mnoha zajímavými technickými i jinými informacemi. Na své si tak přijdou neúnavní dobrodruzi i sběratelé informací.

Bez pevné půdy pod nohama. Dáte to?

Originální síť z pevných lan je pro skutečné odvážlivce. Je zavěšená dvacet metrů nad zemí a není tak stabilní jako dřevěná lávka. Když ji chcete přejít, musíte překonat svůj strach ze ztráty pevné půdy pod nohama a možná taky závratě z nezvyklé výšky. Pokud to dokážete, odměna v podobě pořádné dávky adrenalinu vás rozhodně nemine! A jestli se na to necítíte, pokračujte klidně po dřevěné lávce. I tak si užijete jedinečný výhled z výšky 940 m.n.m. na okolní jižní část Šumavy a Novohradské hory. Při dobré viditelnosti zahlédnete i 200 km vzdálené Alpy.

Stezka Lipno aneb jak to všechno začalo

Tak zní název fotografické výstavy, která je určena všem milovníkům technických detailů a mnoha unikátních fotografií. Výstava o výstavbě oblíbené lipenské dominanty Stezky korunami stromů, která je doplněna mnoha technickými i dalšími zajímavostmi zaujme nejen milovníky technických detailů. Průřez z výstavby, která trvala rekordních 60 dní, uvidí návštěvníci na poutavých fotografiích a informačních panelech.

Oslavy výročí pokračují

Součástí narozeninových oslav Stezky korunami stromů na Lipně jsou i letos další letní akce jako je Letní hudební stezka s populárními hudebníky. Těšit se můžete třeba na koncert Olgy Lounové, Ondřeje Rumla, Voxela nebo Kateřiny Marie Tiché spolu s Bandjeez. Oslava narozenin stezky s číslem deset je naplánovaná na 20. července a program začíná už v deset hodin dopoledne. Mimo termíny oslav a koncertů můžou návštěvníci vyzkoušet i jiné trvalé atrakce. Oblíbený je suchý tobogán, který je ve své kategorii jedním z nejdelších v republice. Pro menší děti a zvídavé návštěvníky je připravená ptačí stezka s výstavou skulptur ptačích hnízd. A velcí milovníci adrenalinu ocení také možnost sjezdu k parkovišti na půjčené koloběžce.

Stezka korunami stromů Lipno; Zdroj foto: Stezkakorunamistromu.cz
Stezka korunami stromů Lipno; Zdroj foto: Stezkakorunamistromu.cz

Aby byl zážitek komplexní připravil tým cukrárny Povidloň pod vedením šéfcukráře Michala Mandyse speciální narozeninový bezlepkový zákusek v podobě šišky. Jedná se o vanilkový mousse s lískooříškovým krémem a griliášem pokrytý mléčnou čokoládou.

www.stezkakorunamistromu.cz