Svatováclavské slavnosti na zámku Svijany: Prožijte den plný dobového šarmu!

Svatováclavské slavnosti na zámku Svijany, zámek Svijany. Ilustrační foto. Zdroj: Zámek Svijany/https://commons.wikimedia.org/
Svatováclavské slavnosti na zámku Svijany, zámek Svijany. Ilustrační foto. Zdroj: Zámek Svijany/https://commons.wikimedia.org/

Přijďte a prožijte den plný zábavy na zámku Svijany, kdy budete moct oslavit patrona českých zemí Svatého Václava! Těšit se můžete na bohatý program na nádvoří zámku, včetně pivních soutěží, školy čepování a mnoho dalšího. Budete mít možnost ochutnat také limitovanou várku svijanského pivního speciálu DUX. Máte-li zájem, můžete se zúčastnit prohlídky Pivovaru Svijany za zvýhodněné vstupné. Celá akce bude zakončena večerním koncertem kapely Rozumbrothers.  Oslavte Svatého Václava na zámku Svijany!

Přijďte na nezapomenutelný zážitek plný vzrušujících událostí a dobového kouzla! Svatováclavské slavnosti na zámku Svijany vás přivítají ve čtvrtek 28. září 2023 od 10:00 hodin do 20 hodin.

Slavnostní zahájení s hudbou, pohádkou a pivem!

Začne se ve velkém stylu, kdy můžete být svědky zahájení slavností doprovázeného dobovou hudbou. Po tomto slavnostním okamžiku vás čeká nezapomenutelný pohádkový jukebox, kde divadlo Chůdadlo představí pásmo pohádek od 10:30 hodin. Ale to není všechno! V 11:00 hodin se můžete těšit na slavnostní naražení sudu s neobyčejným svatováclavským speciálem DUX. A pokud máte rádi pivo, nezapomeňte se přihlásit do pivní soutěže, která začíná v 11:15 hodin.

Zpět v čase s tanci a šermem, vrchol s příjezdem sv. Václava!

Návštěvníci se budou moci vrátit v čase, když soubor Ambrosia představí šlechtické gotické tance od 11:30 hodin. A pak se připravte na šermířské vystoupení „Důstojník“ od skupiny Artus Bohemia ve 12:00 hodin. Po krátké přestávce s dobovou hudbou se program znovu rozběhne. Nejvýznamnější moment vás čeká ve 13:00 hodin, kdy sv. Václav přijede na koni na nádvoří. To je chvíle, kterou nechcete promeškat!

Pivní soutěž, Bubenická show, Cirkus a Rytířský turnaj – Odpoledne plné zábavy!

Další pivní soutěž začíná ve 13:15 hodin, a pokračujeme s bubenickou show Tam Tam Batucada od 13:30 hodin. Pro ty, kdo mají rádi kejklířské kousky, je připraveno divadlo Chůdadlo s Brémšskými cirkusanty od 14:00 hodin. Soubor Ambrosia vás bude bavit vesnickými gotickými tanci od 14:30 hodin, a následně se můžete těšit na rytířský turnaj od skupiny Artus Bohemia od 15:00 hodin. Po další bubenické show Tam Tam Batucada od 15:30 hodin a pohádkovém jukeboxu od divadla Chůdadlo od 16:00 hodin se můžete zasmát a zatancovat si s markytánkami od souboru Ambrosia od 16:30 hodin.

Zakončení oslavného dne proběhne ve velkém stylu, je pro vás připravena pivní olympiádu v 17:00 hodin. A jako vrchol slavností vystoupí kapela Rozumbrothers od 18:00 hodin.

Doprovodné aktivity: Řemesla, pivo, zvířata a historie na Svatováclavských slavnostech

Kromě bohatého programu na pódiu je připraveno mnoho doprovodných aktivit v nádherném zámeckém areálu, které dodají vaší návštěvě Svatováclavských slavností na zámku Svijany ještě více kouzla. To zahrnuje tradiční jarmark s ukázkami řemesel, školu čepování, kde se můžete naučit čepovat pivo od mistra výčepního a dokonce si vyzkoušet načepovat vlastní pivo. Máte příležitost ochutnat různé pivní speciality během pivní degustace. Pro milovníky zvířat jsou k dispozici projížďky na ponících, a pokud máte zájem o historii, můžete si užít projížďky historickým kočárem areálem pivovaru. Také na vás čeká dobové ležení, soutěže, lukostřelba a mnoho dalších vzrušujících aktivit. A pokud máte zájem o výrobu piva, můžete se zúčastnit prohlídky Pivovaru Svijany, kde se dozvíte více o procesu výroby piva a dokonce ochutnáte nefiltrované pivo přímo z ležáckého tanku.

Navštivte Svatováclavské slavnosti na zámku Svijany, kde vás čeká den plný dobového šarmu a nezapomenutelných zážitků!

Kde se Svatováclavské slavnosti konají?

Zámek Svijany
Svijany 30
463 46
Svijany
Liberecký

Datum akce a vstupné

Datum akce:
28. září 2023, 10:00 – 20:00 hodin

Vstupné*:
Cena: 100,-Kč
Snížená cena: 50,-Kč

Kontakt

Tel.: +420 481 770 703
E-mail: info@zameksvijany.cz
Web: www.pivovarsvijany.cz

*Děti do 150cm a ZTP/P: zdarma, Senioři: 50,-Kč, bližší informace ke vstupnému na webu.