V akváriu jako ve vesmíru. Svět medúz nabízí jedinečný zážitek.

Svět medúz Praha
K vidění je 10 000 podivuhodných medúz. Foto: Svět medúz

Víte, že máme v České republice největší meduzárium v Evropě? Svět medúz sídlí v pražských Nuslích, v obchodním centru Arkády. Uvidíte zde deset tisíc těchto podivuhodných živočichů, kteří žili dávno předtím, než se na zemi objevili dinosauři. Medúzy je tu obývají 38 akvárií, včetně největšího kulovitého akvária, které je nově zapsáno v Guinnessově knize rekordů. Meduzárium spolu s originálními audiovizuálními efekty nabízí jedinečný zážitek, který ocení děti i dospělí. Tak vzhůru do hlubin!

Největší kulovité akvárium na světě i nesmrtelné medúzy

Při procházce meduzáriem si chvíli nebudete jisti, jestli kráčíte po mořském dně, nebo se vznášíte ve vesmíru plném světélkujících hvězd. Však medúzy nejsou o moc mladší, než vesmír samotný… Kromě běžných druhů medúz tady můžete vidět i ty vzácné a nebezpečné, například Čtyřhranku Fleckerovu, která se vyskytuje v Austrálii a řadí se k nejnebezpečnějším živočichům. Další vzácnou medúzou je Turritopsis dohrnii, která dokáže ovlivnit svůj životní cyklus a vrátit se na jeho začátek – a je tedy teoreticky nesmrtelná, nebo Kořenoústka hrbolatá, která vám bude připomínat volské oko.

Svět medúz Praha
Pod mořskou hladinou, nebo ve vesmíru? Ve Světě medúz! Foto: Svět medúz

Možná vás překvapí, že všechna akvária v meduzáriu mají kulovitý tvar. Je to proto, že medúzy se ve volné přírodě nechávají unášet mořskými proudy a v hranatém akváriu by si mohly ublížit. Již zmíněné největší kulovité akvárium na světě se nachází v prvním patře expozice a je obklopeno audiovizuální show. Děti se z prvního patra mohou sklouznout velkou skluzavkou.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Originální zábava pro děti

Děti v meduzáriu ocení nejen skluzavku, ale i četné audiovizuální efekty a projekce, ale především interaktivní akvárium a venkovní herní zónu přímo na střeše Světa Medúz. Užijí si trampolíny, kuličkovou dráhu, balanční prvky i vodní atrakce. Vstup do herní zóny je pro všechny návštěvníky zdarma.

Svět medúz Praha hřiště
Součástí areálu je i venkovní hřiště přímo na střeše. Foto: Svět medúz

Po prohlídce si můžete odpočinout v místním bistru, které stejně jako Svět medúz nabízí nápaditou interaktivní zábavu a děti budou nadšené. A rodiče si tu užijí krásný výhled do okolí.

Svět medúz Praha
Neobyčejné bistro. Foto: Svět medúz

Otevírací doba: po–ne: 9–21:00

Kontakty

Svět medúz, Arkády Pankrác
Na Pankráci 86 140 00 Praha 4
Tel.: +420 225 111 100, +420 725 888 358
E-mail: info@svetmeduz.cz
www.svetmeduz.cz

Tip na výlet v okolí

Pro výpravu do skutečného vesmíru navštivte Planetárium Praha.