Vydejte se v Hustopečích unikátní mandloňovou stezkou až k rozhledně

Rozhledna na mandloňové stezce Hustopeče, Jihomoravský kraj. Zdroj: Turistické informační centrum Hustopeče, autor Tomáš Studený

Kam na výlet na jižní Moravě? Vyrazte třeba do městečka Hustopeče. V tomto krásném jihomoravském městě načerpáte nové síly – aby taky ne, mají zde totiž jedinečnou stezku. A to přímo přes dva mandloňové sady.

Trasu dlouhou devět kilometrů v nádherné přírodě zvládnete i pomalým během, nebo svižnou chůzí. Netroufáte-li si, zkuste využít zkrácenou variantu dlouhou asi 5 km. Obě stezky je možné projet i na kole, jsou taktéž sjízdné pro kočárky.

Mandloňové sady Hustopeče, Jihomoravský kraj. Zdroj: Turistické informační centrum Hustopeče, autor Soukup

Stezkou přes krásné mandloňové sady

Mandloňové sady, ležící v samém srdci jižní Moravy nedaleko Brna, jsou středoevropským unikátem. V době největšího rozmachu tohoto sadu v něm rostlo dokonce 50 tisíc mandloní. Nic obdobného v celé Střední Evropě neexistovalo. Nyní dva mandloňové sady čítají 850 vzrostlých stromů a jeden nově vysazený sad.

Na stezce vedoucí mandloňovými sady jsou rozmístěny informační tabule, kde se dozvíte zajímavé informace nejen o mandloních, ale i o okolní přírodě. Odpočinout si můžete v altánu u Předního rybníka a na další cestě u tří posezení.

Mandloňová rozhledna

Stezka vede také k rozhledně, ze které je krásný výhled do okolní krajiny, především na nedaleké Pálavské vrchy. Rozhledna, která je vytvořena ze železa a ze dřeva, je vysoká 14 metrů a určitě stojí za návštěvu.

Kudy k mandloňovým sadům?

První sad se rozkládá na jihozápadních svazích Staré hory nad městem Hustopeče (od hřbitova vyrazte vyrazit vzhůru podél vinohradů a zahrádek až kousek pod vrcholek hustopečského Starého vrchu). Druhý sad je v lokalitě Kamenec. Naučná stezka spojuje oba tyto sady.

Na webových stránkách Hustopečské mandlárny je k dispozici mapka, která vám výletování usnadní.

Turistické informace

Časová náročnost: cca 1,5 hod.
Vstupné: zdarma

Místo

Kraj: Jihomoravský kraj
Okres: Břeclav
Město: Hustopeče

Kontakt

Turistické informační centrum Hustopeče
Dukelské náměstí 15, 693 01 Hustopeče
tel.: +420 530 351 418, +420 530 351 419
e-mail: tic@hustopece.cz
www.hustopece.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.