Autem do hodinky: Výlety v okolí Ústí nad Labem

Selský dvorek Veteráni Litvínov. Foto: Tomáš Branda
Selský dvorek Veteráni Litvínov. Foto: Tomáš Branda

Nevadí vám projížďky autem? Vybrali jsme pro vás výlety v Ústí nad Labem a jeho okolí, kam se dostanete v rozmezí od 20 do 45 minut. Vydejte se na hvězdárnu, vyhlídky, k poutním místům, do muzeí, k elektrárně nebo přímo v Ústí nad Labem navažte přátelství se zvířaty v zoologické zahradě. Možná se vám zalíbí Rajské ostrovy v Děčíně. Nudit se rozhodně nebudete ani vy ani vaše ratolesti. 

Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích: Fascinující pohledy na nebe

Chcete se dozvědět nejnovější poznatky z astronomie a příbuzných vědních oborů? Taje vědy a hvězd vám odhalí Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích. Hvězdárna se také věnuje odborné činnosti, a to například pozorování zákrytů hvězd planetkami či umělých družic Země a kosmického odpadu. Přijďte se podívat na denní i noční hvězdnou oblohu a „naši” životodárnou hvězdu – Slunce. Z Ústí nad Labem jste na hvězdárně za 20 minut.

Zdroj foto: Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích
Zdroj foto: Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích

Vilemínina vyhlídka ukáže České Švýcarsko jako na dlani

Podívejte se z této kouzelné vyhlídky nejen po okolí, ale také dohlédněte až k obzoru a objevte tak pravé kouzlo krajiny Českého Švýcarska, které jí matka příroda nadělila. Vilemínina vyhlídka vám nabídne nádherné výhledy do okolí i pohodovou procházku malebnou přírodou. Z Ústí nad Labem k vyhlídce pojedete asi 50 minut.

Výhled z Vilemíniny stěny
Výhled do okolí z Vilemíniny stěny. Foto: Daniel Ladr

Výlety v okolí Ústí nad Labem: Hora zábavy v Zoo Ústí nad Labem

Zoo Ústí nad Labem zve na návštěvu nadšené dětí a jejich rodiče. Vypravte se na výlety za poznáním nových druhů zvířat. Užijte si den plný zábavy s celou rodinou. Tučňáci brýloví mají mláďátka a moc se na vás těší!

Sloni
Sloni v zoologické zahradě Ústí nad Labem.

Kalvárie Ostré: Vystoupejte k poutnímu místu Kostelíčky

Mezi krásné výlety v okolí Ústí nad Labem patří poutní místo Kalvárie Ostré u Úštěku. Vystoupejte s námi na vrch Kalvárie Ostré a vychutnejte si atmosféru jedinečného poutního místa Ústeckého kraje. Známé „Kostelíčky“ na vás bezpochyby zapůsobí svojí energií i dalekým rozhledem. Z Ústí nad Labem vám cesta potrvá asi půl hodiny.

Kalvárie Ostré u Úštěku. Foto: Alice Suchá
Kalvárie Ostré u Úštěku. Foto: Alice Suchá

Dlouhá Louka: Cesta bílou stopu přírodou Krušných hor

Ves Dlouhá Louka je pro milovníky běžeckého lyžování jako stvořená. Neváhejte a pojďte objevovat přírodu Krušných hor. Zima nadělila sněhovou pokrývku, a tak jedno z nejdelších českých pohoří ležící na severozápadě republiky nabízí krásně upravené běžecké tratě.

Běžkování v Krušných horách. Zdroj foto: <a href="http://www.krusnohorci.cz">Krušné hory - Krusnohorci</a>
Běžkování v Krušných horách. Zdroj foto: Krušné hory – Krusnohorci

Elektrárna Ledvice: Poučení i nejvyšší rozhledna v Čechách

Zajímá vás, kde a jak se bere elektrická energie? V tom případě přijměte naše pozvání a vydejte se spolu s námi do Ústeckého kraje, kde vás čeká Elektrárna Ledvice. V moderním informačním centru umí zabavit celou rodinu a jako třešničku na dortu vám naservírují nekonečné výhledy z ochozu elektrárenské věže. Z Ústí nad Labem pojedete asi 25 min.

Elektrárna Ledvice: Foto: ČEZ, a.s.
Elektrárna Ledvice: Foto: ČEZ, a.s.

Muzeum veteránů a Selský dvorek: Plechoví krasavci a živá zvířata v Litvínově

Navštivte s námi jedno zajímavé Muzeum veteránů a Selský dvorek, historická vozidla a malou farmu v Litvínově. Tátové, na vás čekají nádherná historická vozidla, mámy, vy zase objevíte úžasné retro věci, a děti, na vás se těší živá zvířata. Pojďte si společně užít bezva den v muzeu veteránů a na selském dvorku s rodinnou atmosférou v Litvínově. Z Ústí nad Labem jste tam zhruba za 40 minut.

Muzeum Veteráni Litvínov. Zdroj: Muzeum Veteráni Litvínov
Muzeum Veteráni Litvínov. Zdroj: Muzeum Veteráni Litvínov

Výlety v okolí Ústí nad Labem: Exotické Rajské ostrovy v Děčíně

Pojďte se vydat na plavbu kolem světa na Rajské ostrovy. Unikátní expozice je úžasnou podívanou na faunu i flóru mořského korálového útesu, na živočichy tropických pralesů, polopouští či mangrovových pobřeží. Toto jedinečné místo, které se pyšní největším mořským akváriem v Ústeckém kraji, můžete obeplout v centru Děčína a cesta autem z Ústí vám nezabere ani 25 min.

Expozice Rajské ostrovy, Zoo Děčín. Zdroj foto: <a href="http://www.krusnohorci.cz">Krušné hory - Krušnohorci</a>
Expozice Rajské ostrovy, Zoo Děčín. Zdroj foto: Krušné hory – Krušnohorci