Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com
  Výstava  

Projděte se pěšky výstavou „Na dvou kolech“

Jezdíte rádi na kole? Je to vaše hobby? Pak si nenechte ujít unikátní výstavu „Na dvou kolech“. Přehlídka jízdních kol z Kopřivnice a okolí je k vidění v Muzeu nákladních automobilů Tatra.

Galerie Františka Drtikola sídlí v historické budově zámečku Ernestinum. Zdroj foto: Poznejpribram.cz
  Výstava  

Stálá expozice: Fotograf František Drtikol

Máte rádi fotografie a líbí se vám práce fotografů? Pak neváhejte a navštivte v Příbrami Galerii Františka Drtikola. Uvidíte slavné psychologické portréty, jedinečné akty, krajinné kompozice i další fotografické žánry. Jeho dílo a život je […]

Ilustrační foto. Zdroj foto: Pixabay.com
  Akce pro děti  

Vezměte děti do vesmírné herny na výlet ke hvězdám!

Muzejíčko je část Šumperského muzea určená dětem. A tam se dějí věci! Vesmírná herna v Muzejíčku je kosmický prostor, v němž se děti stanou odvážnými astronauty! Tak hurá do rakety a vzhůru na dobrodružnou cestu […]

Zámek Nová Horka, salla terrena. Zdroj foto: Commons.wikimedia.org. Autor: Palickap. Licence: CC BY-NC-SA 4.0
  Prohlídka  

Nenechte si ujít zimní prohlídky zámku Nová Horka

Chtěli byste bydlet na zámku? A vydržíte tam i v zimě? Zkuste si zažít zimní atmosféru při speciálních zimních prohlídkách zámku Nová Horka. Salla terrena (zahradní sál) s barokními malbami vás určitě nadchne.

  Výstava  

V brněnském Dietrichsteinském paláci uvidíte kamenné exponáty

Výstava Moravského zemského muzea s názvem Světy ukryté v kameni vám ukáže unikátní a rozmanité formy křemenných hmot. Exponáty jsou doprovázené efektními makrofotografiemi detailů leštěných achátů od Jiřího Šury.