Bílá paní, detektivka a přípitek s knížetem: Mikulov láká na noční prohlídky zámku

Noční kostýmované prohlídky na zámku v Mikulově.
Noční kostýmované prohlídky na zámku v Mikulově. Foto: Spolek Poustevník

Ani v noci se brány některých památek nezavírají. V Mikulově budou každou středu od osmi do deseti hodin večer probíhat oblíbené noční prohlídky zámku. Návštěvníky provedou místy, kudy nevedou prohlídkové trasy, a představí známé i méně známé kapitoly z více než osmisetleté historie zámku i města.

V průběhu noční prohlídky zámku se návštěvníkům představí historické postavy, jejichž život byl spjat s mikulovským zámkem – nahlédnou do soukromí legendární Bílé paní Perchty z Rožmberka, která na mikulovském zámku prožila podstatnou část svého teskného života, a dozví se, který šlechtický manželský pár podporoval zapovězený spolek.

V dalších scénkách se návštěvníci zapojí do detektivní kauzy z konce 18. století a o své životní pouti z rodného Španělska do Mikulova a zpět povypráví Margareta de Cardona. Na zdárné dokončení stavby a výzdoby barokního sálu si noční návštěvníci připijí s knížetem Waltrem Xaverem a jeho manželkou Karolínou Maxmiliánou. To vše v romantické atmosféře tajemně zešeřelých, běžně nepřístupných prostor a zákoutích mikulovského zámku.

Noční kostýmované prohlídky na zámku v Mikulově.
Přípitek ve sklepení mikulovského zámku. Foto: Regionální muzeum v Mikulově

Prohlídky se konají vždy v časech: 20.00, 20.30, 21.00 a 21.30. Délka jedné prohlídky je přibližně 60 minut. Rezervace termínu je nutná.

Kde se noční prohlídky zámku konají?

Kraj: Jihomoravský
Okres: Břeclav
Kraj: Jihomoravský

Pořadatel akce

Regionální muzeum v Mikulově
Zámek 1/4
692 01 Mikulov

Tel.:+420 777 061 230
E-mail: pokladna@rmm.cz
Web: www.rmm.cz