Faunapark Horní Lipová: prožijete hezké chvilky mezi zvířátky

Faunapark v Horní Lipové. Zdroj: Faunapark, Horní Lipová

Faunapark Horní Lipová stojí za návštěvu. Je to malé zvířecí království v podhorské vsi Horní Lipová v Jeseníkách. Menší zoologická zahrada se soukromým chovem zvířat je příjemným místem, kde se můžete sblížit s přírodou. Je přístupná pro všechny milovníky zvířat. Ať jste malí či velcí, přijďte se podívat na obyvatele Faunaparku.

Zvířecí domov pod Šerákem

Plánujete výlet na horu Šerák v Jeseníkách? Tak právě pod ním najdete malou soukromou zoologickou zahradu – Faunapark v Horní Lipové. Je to malé království zvířat, domácích i exotických, velkou atrakcí jsou volně létající papoušci. Zahrada je tak příjemným zpestřením výletů pro celou rodinu nebo s přáteli. Určitě potěší děti, ale třeba i babičku s dědečkem. Majitelé se snaží vytvořit optimální podmínky pro sbližování a kontakt člověka s přírodou. Návštěva zahrady tak může být příjemným zpestřením odpoledne a místem pro odpočinek.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Uvidíte zde jak exotická, tak i domácí zvířata – opice, husy, labutě, kozy, lamy, klokany, pštrosy, želvy, surikaty i papoušky. K největší chloubě patří kočkovité šelmy. Celkem zde žije na sto padesát zvířecích jedinců více jak čtyřiceti druhů zvířat. Některá zvířata si můžete pohladit i nakrmit zakoupenou směsí. Nad hlavami vám budou volně poletovat barevní papoušci, kteří se klidně posadí vedle vás. A budete-li mít štěstí, uvidíte ukázku krmení tygra samotným majitelem parku. Odevšad na vás dýchne rodinná atmosféra.

Adopce a materiální pomoc zvířatům

Vážení milovníci zvířat! Chcete si adoptovat některé ze zvířátek ve Faunaparku? Vaše pomoc bude vítána. Bližší informace získáte na internetových stránkách Faunaparku. Další příspěvek pro zvířata může mít podobu sběru potravin, například suché pečivo, syrové maso, ovoce (čerstvé i sušené), zeleninu nebo zrní. V malé zoofarmě také uvítají dřevěné hobliny nebo slámu vhodné k podestýlce zvířecích obyvatel.

Faunapark Horní Lipová
Faunapark v Horní Lipové. Zdroj: Faunapark, Horní Lipová

Jak k faunaparku Horní Lipová?

Přijedete-li autem, můžete parkovat zdarma hned vedle vchodu do areálu. Železniční zastávka je od zoo vzdálená pěší chůzí asi 1,5 km.
V areálu se můžete občerstvit v hospůdce s venkovním posezením a pro děti je zde k dispozici hřiště.
Vstup psům a jiným zvířecím mazlíčkům je z bezpečnostních a hygienických důvodů zakázán.
Aktuální informace o otevírací době a vstupném najdete na webových stránkách Faunaparku.

Faunapark Horní Lipová nabízí i ubytování

Zalíbilo se vám zoo i jeho okolí a chcete se zde zdržet déle? Využijte možnost ubytovat se v penzionu Faunapark, který je součástí areálu. V malebné lázeňské obci Lipová-lázně jsou pro vás k dispozici apartmány s nádherným výhledem na horský masiv Šeráku a také se po dobu svého pobytu stanete sousedy pštrosa, lamy, tygra, klokana a spousty dalších zvířat. Vstup na zahradu je součástí ceny za ubytování.
Penzion je vhodný především pro rodiny s dětmi a pro všechny milovníky přírody. Užijte si Jeseníky po celý rok, pěšky, na kole i na lyžích.

Místo

Kraj: Olomoucký
Okres: Jeseník
Město: Lipová-lázně
Obec: Horní Lipová

Kontakt

Faunapark o.p.s.

Horní Lipová 242
790 63 Lipová-lázně
tel.: +420 739 443 204, +420 603 236 160
e-mail: faunapark@faunapark.cz 
www.faunapark-ops.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.