Hradní kaprobraní na Bítově: Vylovte si z hradního rybníka vlastního kapra!

Hradní kaprobraní, hrad Bítov
Hradní kaprobraní, hrad Bítov. Zdroj: archiv NPÚ

Již 14. ročník Hradního kaprobraní uzavře na hradě Bítově letošní sezónu. Při té příležitosti si můžete chytit kapra, projít se po hradě a zhlédnout historické představení.

Již po čtrnácté dá hrad Bítov sbohem návštěvnické sezóně akcí nazvanou Hradní kaprobraní. Letos se koná o víkendu 23. a 24. září a o kapry i dobrou zábavu nebude ani tentokrát nouze.

V neděli si mohou děti v doprovodu rodičů vyzkoušet své rybářské umění a vylovit si vlastního kapra z hradního rybníka. Pruty pytlačky budou k zapůjčení. Tři největší úlovky v soutěži budou odměněny cenami. U rybníka bude zajištěno občerstvení pro děti i dospělé formou opékání špekáčků u ohniště.

Hrad Bítov v Jihomoravském kraji. Foto: Antonín Skryja
Hrad Bítov v Jihomoravském kraji. Foto: Antonín Skryja

Do historie se přenesete se skupinou historického šermu Buhurt, která pro vás v hradní zahradě odehraje historickou scénku „Naše, Vaše“, spojenou s ochutnávkou staročeských placek a ukázkou zbraní a zbroje. Představení se koná po oba dny vždy v 11.30–13.00 a 14.30 hodin a vstupné je dobrovolné. Nenechte si také ujít poslední možnost prohlídky hradu Bítova, kde si můžete vybrat ze čtyř prohlídkových okruhů – palác (základní okruh), vstup do hradu, zbrojnice a hladomorna, mučírna a vězení.

Kde se Hradní kaprobraní koná?

Hrad Bítov
Bítov 1
671 07 Uherčice
Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

23. září 2023 9:00 – 24. září 2023 16:00

Vstupné na chytání kaprů a do zahrady 50 Kč.

Kontakty

Tel: +420 721966371
E-mail: bitov@npu.cz
Web: www.hrad-bitov.cz