Kam na dovolenou v Česku? Tipy na skvělá místa, která vás nadchnou

Dovolená v Česku je ideálem pro každou generaci
Dovolená v Česku je ideálem pro každou generaci

Největší výhoda dovolené v Česku je ta, že se všude dorozumíte a nepřekvapí vás místní zvyky, cizí měna ani prostředí. Pokud si nevíte rady s výběrem české destinace, připravili jsme pro vás několik tipů, jenž jsme rozdělili podle toho, jaký typ dovolené si přejete. Ať už toužíte po odpočinkové, akční nebo poznávací dovolené, v České republice máte tolik možností, že nebudete vědět, kterou si zvolit jako první. Tudíž vaše dovolená v Česku rozhodně nebude poslední. Které místo navštívíte jako první?

Při volbě místa zapřemýšlejte nad tím, co od dovolené vlastně čekáte

Dovolená v Česku je pohodlná, příjemná, snadná a dovolí vám poznat nová místa, o kterých jste třeba ani netušili, že se v naší zemi nacházejí. Při výběru vhodné lokality přemýšlejte nad tím, co od pobytu vlastně čekáte. Toužíte se podívat po krajině, podnikat výlety po turistických trasách, podívat se na svět seshora, poznávat památky a architekturu nebo chcete spíše jenom odpočívat a nechat se rozmazlovat v nějakém wellness centru? Ať už vaše srdce touží po čemkoliv, v České republice najdete ideální lokalitu vaší další dovolené.

Lákají vás výhledy a turistické trasy? Navštivte České Švýcarsko

Toužíte podnikat výlety a procházet se nádhernou krajinou? Navštivte České Švýcarsko. Část toho krásného národního parku sice byla zničena požárem, ale to by vám nemělo v návštěvě nejmladšího parku Česka zabránit.

Jaká místa musíte v Českém Švýcarsku spatřit na vlastní oči?

• Mariinu vyhlídku u Jetřichovic
• Vyhlídku Belvedér
• Pravčickou bránu

Co se turistických tras týče, určitě se projděte po Gabrielině stezce. Abyste měli veškeré turistické cíle po ruce, ubytování České Švýcarsko je rozhodně správnou volbou.

Kam vyrazit za památkami? Do velkých metropolí

Jestli se chcete vydat po architektonických skvostech, vaše kroky by měli vést do Prahy nebo Brna. V hlavním městě České republiky narazíte na nádherné stavby na každém kroku.

Kromě tradičních staveb, kterými jsou například Pražský Hrad či Národní muzeum, byste rozhodně měli na vlastní oči spatřit:

• Lilith (obří sochu ženy od Davida Černého v Karlíně)
• Tančící dům
• Zlatou uličku
• Vilu Lídy Baarové na Hanspaulce
• Televizní věž Žižkov se sochami miminek

Při návštěvě Brna si nenechte ujít návštěvu Staré Radnice, Vily Tugendhat, Kapucínské krypty a Hradu Špilberk.

Kam v Česku na wellness? Rozhodně do některých z mnoha lázní

Ti z vás, kteří touží hlavně po odpočinku a relaxaci, by měli zavítat do některých z mnoha českých a moravských lázní.

Dokonalý wellness zážitek si dopřejete například v:

• Mariánských Lázních
• Luhačovicích
• Karlových Varech
• Třeboňských lázní
Výhodou pobytu v lázních je to, že během pobytu můžete poznávat také okolí a narazit na nádherná místa, na která by vás jinak nenapadlo se podívat.

Sportovní dovolená, na které si dáte do těla? Vyrazte do hor

Odpočinek je sice vaší oblíbenou aktivitou, ale raději máte ten aktivní? Dejte si do těla při zdolávání obtížných pěších i cyklotras a ubytujte se ve Špindlerově Mlýně, Harrachově, Mikulově či Železné Rudě. České hory sice nejsou závratně vysoké, ale při volbě náročné trasy si můžete užít několikahodinové pochody nebo jízdu na kole, po které si rádi lehnete do postele.

Užijte si pohodovou dovolenou v Česku podle vašeho gusta. Ať už toužíte po turistice, krásných výhledech, procházkách přírodou, touláním se po městě a kocháním městskou architekturou, chcete strávit příjemný pobyt v lázních či toužíte zdolat náročné trasy na kole nebo pěšky, v České republice je nespočet možností a míst, která byste rozhodně měli alespoň jednou za život navštívit. Dovolená v Česku má mnoho tváří, stačí si vybrat tu, která vás nejvíce láká.

Zdroj obrázku: Josef Skacel / Shutterstock.com