Kouzlo Vánoc na zámku Lešná: Ponořte se do kouzelné vánoční atmosféry

Vánoční výzdoba na zámku Lešná u Valašského Meziříčí
Vánoční výzdoba na zámku Lešná u Valašského Meziříčí. Zdroj: Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Letošní advent i celou návštěvnickou sezonu na zámku Lešná u Valašského Meziříčí završí v neděli 17. prosince tradiční akce nazvaná Kouzlo Vánoc. Bohatý vánoční program bude zahrnovat folklorní a adventní vystoupení, ukázky řemesel, živý betlém i tradiční dobroty. Zároveň máte poslední příležitost zhlédnout zdejší třpytivou výstavu baněk a vánočních instalací.

Program odstartuje ve 13 hodin vystoupení souboru Malá schola Zubří, který předvede v Bílém sále pásmo vánočních a adventních písní. Soubor své vystoupení ještě zopakuje ve 14 hodin.

Od 15 hod si budete moci na prostranství před zámkem zazpívat valašské koledy s folklorním souborem písní a tanců Beskyd Zubří. Po něm divadelní soubor Spona spolu se žáky ze ZŠ Zubří předvedou živý betlémský příběh.

Živý Betlém
Živý Betlém. Zdroj: Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Po celou dobu akce budou v Dlouhém sále lešenského zámku probíhat ukázky lidových řemesel spojených především s předvánočním časem. Chybět nebudou ani nejrůznější pochoutky a nápoje. „A pro ty, kteří to ještě nestihli, bude akce poslední možností prohlédnout si výstavu baněk a vánočních instalací v historických komnatách zámku. Kouzlo Vánoc je totiž posledním programem letošní návštěvnické sezony, která se znovu rozjede až na jaře 2024,“ vzkazuje kurátorka akce Zdeňka Višinková.

Kde se akce koná?

Zámek a park v Lešné
Lešná 1
756 41 Lešná u Valašského Meziříčí

Zlínský kraj

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí v předvánočním čase
Zámek Lešná u Valašského Meziříčí v předvánočním čase. Zdroj: Muzeum regionu Valašsko, p. o.

Datum a vstupné

17. prosince 2023 13.00–16.00

Vstupné
Plné: 110 Kč
Snížené: 70 Kč (senioři, studenti)
Rodinné: 240 Kč
Děti (6–15 let): 50 Kč
Děti do 6 let: zdarma

Kontakty

Tel: +420 734 420 009
Email: zamek.lesna@muzeumvalassko.cz
Web: www.muzeumvalassko.cz