Liberecká přehrada Harcov je ideálním místem pro relaxaci

Liberecká přehrada Harcov. Foto: Flickr.com / Da Sal
Liberec: přehrada Harcov. Foto: Flickr.com / Da Sal

Vydejte se s námi do krajského města Liberce na okouzlující vodní nádrž Harcov. Liberecká přehrada je první zděnou přehradou v Evropě, ale zároveň je jedinečná i svým zasazením do intravilánu města. Pojďte s námi na vycházku podél přehrady a vychutnejte si chvíle nerušeného i aktivního odpočinku na jejích březích či na hladině.

Liberecká přehrada proti povodním a k odpočinku

Libereckou přehradu, původně navrženou a vystavěnou zejména na ochranu města před povodněmi a jako zásobárnu vody, naleznete v klidné části města zvané Kristiánov. Obklopena z jedná strany lesy a z druhé vilovou čtvrtí přímo láká k nerušeným vycházkám, letnímu koupání či nějaké formě aktivního odpočinku.

Lesopark Králův Háj je nově vznikající zelené srdce Liberce. „Les hrůzy“ o rozloze třiatřiceti fotbalových stadionů se postupně proměňuje v klidovou zónu a dodá celé přehradě zpět ztracený lesk. Dávno je již tomu, co po hladině jezdily parníky, nad pláží stála výstavní kavárna s terasou a od Husovy ulice vedla do vody obří skluzavka. Není však třeba smutnit. I dnes nabízí svým návštěvníkům v letních měsících kromě občerstvení a pláže i nezbytné zázemí.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Liberec: přehrada Harcov. Foto: flickr.com / Da Sal
Liberec: přehrada Harcov. Foto: Flickr.com / Da Sal

Okolo Liberecké přehrady

Vodní nádrž Starý Harcov je sice nevelkou přehradou, ale i tak se značným vlivem na krajinný ráz, díky kterému je jako stvořená pro volnočasové aktivity. Vydáte-li se okružní trasou, obejdete celou Libereckou přehradu kolem dokola klidným krokem za příjemnou půlhodinku. Dva kilometry dlouhou cestu však můžete proběhnout, projet na koloběžce, nebo naopak spojit s nějakou další aktivitou.

K dispozici jsou vám venkovní posilovny a workoutové hřiště, dětské hřiště i množství laviček. Je tedy pouze na vás, zda se k přehradě vydáte s knihou, odrážedlem či běžeckými botami, protože její okolí nabízí každému přesně to, co hledá.

Liberec: přehrada Harcov. Foto: flickr.com / Da Sal
Liberec: přehrada Harcov. Foto: Flickr.com / Da Sal

Kde se Liberecká přehrada nachází?

Kraj: Liberecký
Okres: Liberec
Město: Liberec

Kontakt

Správu Liberecké přehrady Harcov provádí
Povodí Labe, státní podnik
Víta Nejedlého 951/8
Slezské Předměstí
500 03 Hradec Králové

Tel: +420 495 088 111
E-mail: podatelna@pla.cz
Web: www.pla.cz

Informace lze získat i v IC

Městské informační centrum Liberec
nám. Dr. E. Beneše 23
460 01 Liberec 1
budova Nového magistrátu

tel: +420 485 101 709
tel: +420 485 243 588
e-mail: info@visitliberec.eu
www.visitliberec.eu

Tip na fajn výlet v Liberci

Oáza klidu v rušném městě je vždy pohlazením po duši. Kromě procházky okolo Liberecké přehrady se můžete vydat i do zoo nebo botanické zahrady.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.