Liščí stezka v Harrachově hravě zabaví malé i velké

Harrachov – Liščí stezka. Foto: Alice Suchá
Harrachov – Liščí stezka. Foto: Alice Suchá

Vydejte se za zábavou i poučením do Krkonoš. Liščí stezka v Harrachově je ideálním místem pro výlet s dětmi, který zvládnete i s kočárkem. Těšit se můžete na liščí noru, rozcvičku i zkoušku obratnosti.

Chcete si zahrát na lišku?

Chcete zjistit, jak liška žije a co dělá celý den? Pusťte se po jejích stopách. Na Liščí stezce v Harrachově si na vlastní kůži vyzkoušíte, jaký je život v liščím kožichu. Dozvíte se, jak liška uloví ježka, jak je hbitá i jak musí udržovat rovnováhu.

Naučná stezka je poučením nejen pro děti, ale také pro dospělé a jistě v mnohém překvapí i vás. Kromě poutavě zpracovaných informačních cedulí na vás čeká mnoho prvků představujících každodenní činnosti ze života těchto bystrých tvorů. Vaše liščí dovednosti tak vyzkoušíte při chůzi na vratké kládě, prolézání nory či lezení po stromech. Na závěr si můžete za zvládnutí všech úkolů udělat veselé liščí selfie.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Harrachov – Liščí stezka. Foto: Alice Suchá
Harrachov – Liščí stezka. Foto: Alice Suchá

Harrachov nejsou jen Mumlavské vodopády

Kromě Liščí stezky, kterou je vhodné spojit s výletem na známé Mumlavské vodopády, nabízí Harrachov rodinám s dětmi nesčetně dalších atrakcí. Nasát tu pravou atmosféru Krkonoš můžete v Informačním centru KRNAP nebo v populární expozici na chatě Šindelka, která je věnována místním lesům a zvěři.

Pokud hledáte akčnější vyžití, určitě vám rozproudí krev v těle Centrum outdoorových aktivit, kde ověří vaši šikovnost horolezecká stěna či adrenalinový Vertical park. Těm nejvíce odvážným ale určitě neunikne ani možnost jízdy na terénních tříkolkách nebo na závodním okruhu pro buginy.

Harrachov – Liščí stezka. Foto: Alice Suchá
Harrachov – Liščí stezka. Foto: Alice Suchá

Turistické informace

Liščí stezka je volně přístupná a zdarma. Herní prvky jsou vhodné pro děti od 3 let.

Nejbližší parkoviště je u autobusového nádraží a parkovné na den stojí 200,- Kč.

Na stezku je snadný přístup z Harrachova a lze ji snadno projít i s kočárkem. Asfaltová komunikace vede po přemostění zdejší silnice a říčky (od parkoviště mírně za zatáčkou) a cesta k začátku stezky je dlouhá cca 500 m.

Kde se Liščí stezka nachází?

Kraj: Liberecký
Okres: Jablonec nad Nisou
Město: Harrachov

Kontakt

Správa KRNAP
Dobrovského 3
543 01 Vrchlabí

Tel: +420 499 456 111
E-mail: info@krnap.cz
Web: www.krnap.cz

Tip na fajn výlet v Harrachově

Harrachov nabízí pestré vyžití pro celou rodinu. Poutavá je zejména exkurze do sklárny Novosad & syn, kde na vás čeká nejen práce skláře v přímém přenosu, ale také minipivovar a muzeum skla.

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.