Poznejte Mariánské Lázně, lázeňské město plné divů

Mariánské Lázně a lázeňská kolonáda. Foto Anna Petruželková
Mariánské Lázně a lázeňská kolonáda. Foto Anna Petruželková

Užijte si Mariánské Lázně plnými doušky! Ochutnejte místní léčivé prameny, projděte se krásně upravenými parky se sochami a kolonádou, kochejte se nádhernou architekturou města s typickými lázeňskými domy a zaposlouchejte se do zpívající fontány. Podlehněte kouzlu Mariánských Lázní, slavného evropského lázeňského města zapsaného na seznam UNESCO.

Mariánské Lázně – město plné zajímavostí. Poznejte je!

Mariánské Lázně jsou natolik výjimečné, že v rámci mezinárodní sériové nominace „Slavné lázně Evropy“ získalo zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Mariánské Lázně leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, jsou druhým největším lázeňským městem v Čechách a nejmladším z proslulého trojúhelníku západočeských lázní.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

O vznik samotných lázní se významně zasloužil doktor Johann Josef Nehr – klášterní lékař v premonstrátském klášteře v Teplé, který v roce 1779 přesvědčil opata a několik mnichů, aby zkusili lázeňskou kúru. Mariánské Lázně byly dne 6. 11. 1818 prohlášeny „veřejným lázeňským místem“.
Poznejte Mariánské Lázně, napijte se vody z léčivých pramenů, vychutnejte si okouzlující atmosférou, kde se prolíná historie i současnost a užijte si příjemnou lázeňskou vycházku městem a jeho okolím.

Zpívající fontána se světelnými efekty v Mariánských Lázních. Foto Anna Petruželková
Zpívající fontána se světelnými efekty v Mariánských Lázních. Foto Anna Petruželková

Co nesmíte v Mariánských Lázních minout?

K symbolům Mariánských Lázní neodmyslitelně patří hlavní lázeňská kolonáda nebo také Kolonáda Maxima Gorkého. Se svojí délkou 180 metrů je nejdelší lázeňskou kolonádou v České republice. Tato neobarokní litinová stavba byla postavena v letech 1888–1889 a vyzdobena kazetovým stropem a nástropními freskami. Spolu s pavilonem Křížového pramene a pavilonem Rudolfova a Karolinina pramene tvoří hlavní lázeňskou promenádu, jejíž součástí je i slavná Zpívající fontána. Zpívající fontána v Mariánských Lázních hraje každý den a ve večerních hodinách si můžete užít hudbu i se světelnými efekty.

K symbolům Mariánských Lázní neodmyslitelně patří hlavní lázeňská kolonáda. Foto Anna Petruželková
K symbolům Mariánských Lázní neodmyslitelně patří hlavní lázeňská kolonáda. Foto Anna Petruželková

Po prohlídce města se vydejte na rozhlednu Hamelika, které se také říká Panorama podle stejnojmenné kavárny. Rozhledna stojí v nadmořské výšce 722 metrů, je 20 metrů vysoká a má 100 schodů. Z jejího vrcholu bývá výhled západním směrem na lázeňskou část města Mariánské Lázně, Slavkovský les a zahlédnout můžete i část Českého lesa s vrcholem Dyleň. Při troše štěstí a vhodných podmínkách (ve večerním čase) uslyšíte i Zpívající fontánu.

Park Boheminium najdete na východním okraji Mariánských Lázní. Nenechte si ujít procházku mezi úžasnými a dokonale vyrobenými maketami (v měřítku 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky. Najdete zde hrad Karlštejn, zámky Hluboká, Červená Lhota, Lednice či Český Krumlov. V areálu je již přes 70 miniatur a každým rokem se Park Boheminium stále rozrůstá o nové modely. Procházka parkem Boheminium je skvělým výletem pro všechny. Nachází se na vrchu Krakonoš, je obklopen přírodou a nahoru vás dopraví i lanovka.

Mariánské lázně a lázeňská kolonáda. Foto Anna Petruželková
K symbolům Mariánských Lázní neodmyslitelně patří hlavní lázeňská kolonáda. Foto Anna Petruželková

A nezapomeňte při vaší procházce městem ochutnat tradiční lázeňské oplatky Kolonáda, jež jsou neodmyslitelně spjaty s Mariánskými Lázněmi.

Kde Mariánské Lázně leží?

Kraj: Karlovarský
Okres: Cheb
Město: Mariánské Lázně

Kontakt na informační centrum

Infocentrum Mariánské Lázně
Poštovní 160/17
353 01 Mariánské Lázně
tel.: + 420 777 338 865
e-mail: info@marianskelazne.cz
www.marianskelazne.cz

Tip na výlet do přírody v okolí Mariánských Lázní

Kladské rašeliny jsou rájem pro milovníky tajemné a nedotčené přírody, lišejníků a tajgy. Přijeďte na Kladské rašeliny nedaleko Mariánských Lázní a nahlédněte do hlubin Slavkovského lesa!

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.