Mezinárodní den turistiky naboso: Poznejte nohama nepoznané na zámku Loučeň!

Mezinárodní den turistiky naboso. Zdroj: www.zamekloucen.cz
Mezinárodní den turistiky naboso. Zdroj: www.zamekloucen.cz

Prožijte nezapomenutelný zážitek na Mezinárodním dni turistiky naboso. Tato událost se bude konat v sobotu 29. července 2023 na zámku Loučeň a přinese vám jedinečnou příležitost prozkoumat krásy turistiky naboso. Posuňte se o trochu blíže sami k sobě a také k přírodě. Jedinečný program vám nabídne hned několik příležitostí, jak se prostřednictvím různých vjemů působících na chodidla více propojit se svým tělem.

 

Bosá vycházka a pískovcový labyrint

Vydejte se na Bosou vycházku 2 km po zámeckém parku. Odhalte své nohy, a hlavně otevřete své srdce a ponořte se do krás přírodního prostředí. Mezinárodní den turistiky naboso zahajuje bosou procházku v 11 hodin a končit bude ve 13 hodin. Poté můžete od 13.30 absolvovat chůzi poslepu pískovcových labyrintem a o trochu víc potrápit své smysly.

Bosý běžecký závod

Pro nejmenší účastníky je připraven bosý běžecký závod u stánku Turistiky Naboso. Děti tak mohou otestovat své běžecké dovednosti a za svůj úspěch získat cenu.

Přednáška o chození

Nezapomeňte se zastavit na přednášce o chození, která vám představí výhody a techniky správné chůze naboso. Nechte se přenést do světa zdraví a pohybu, které vám chození naboso nabízí. Mezinárodní den turistiky naboso začíná přednášet ve 14 hodin. Přednáška trvá jednu hodinu.

Bosá prohlídka zámku

Připojte se v 15.30 k bosé prohlídce zámku Loučeň s hmatovým překvapením. Budete mít příležitost během hodiny prozkoumat zámek a jeho detaily prostřednictvím hmatového překvapení, což vám otevře novou dimenzi vnímání krásy a historie.

Pouze pro odvážné!

Pokud jste odvážní, neopomeňte od 17 hodin okusit chůzi ve žhavém uhlí na kuličkovém hřišti. Posuňte se za hranice vašich komfortních zón prostřednictvím tohoto neobyčejného dobrodružství. Ukažte sami sobě, jak moc silní a odolní jste!

Další aktivity po dobu celého dne

Po dobu celého dne si můžete vyrobit jednoduché ozdoby nohou – Potěmkinovy sandály, objevit takzvané bosé boty či kořenový koberec. V obří noze (palisádové bludiště č. 6) poznáte tajemství reflexní terapie. Vyzkoušíte si obratnost svých nohou v bosé dílně a zároveň okusíte chůzi ve střepech či malování na nohy. Užijte si taktéž kostýmované prohlídky zámku.

Neváhejte a připojte se na Mezinárodní den turistiky naboso!

 

Kde se Mezinárodní den turistiky naboso koná?

Zámek Loučeň
Loučeň č.p. 1
289 37
Loučeň
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
29. července 2023
Vstupné:
Dospělý: 170,-Kč

Snížené: 130,-Kč

Kontakt

Tel.: +420 727 900 616
e-mail: infocentrum@zamekloucen.cz
www.zamekloucen.cz