Jedinečná výstava KOMenský v KOMiksu: Objevte svět J. A. Komenského!

Výstavu KOMenský v KOMiksu najdete v budově muzea Mělník. Foto: Regionální muzeum Mělník
Výstavu KOMenský v KOMiksu najdete v budově muzea Mělník. Foto: Regionální muzeum Mělník

Jan Amos Komenský, známý také jako „Učitel národů“, byl významný český pedagog, filosof a spisovatel 17. století, jehož myšlenky o vzdělání, lidských právech a míru mají trvalý vliv dodnes. Navštivte jedinečnou putovní výstavu KOMenský v KOMiksu, která vás zavede do světa J. A. Komenského (1592-1670) jako žádná jiná.

Tváří v tvář velkému učiteli?

Skrze nádherné komiksové ilustrace, které pro vás připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského, můžete objevit fascinující interaktivní prvky a ohromující předměty. Ocitnete se tak tváří v tvář tomuto významnému učiteli národů.

KOMenský v KOMiksu jde zpátky v čase

Historik mělnického muzea Mgr. Lukáš Snopek a muzejní pedagožka Mgr. Lucie Janatková připravili naučný program nejen pro školy, kterým vás přenesou do doby a příběhu J. A. Komenského. V doprovodu Karla staršího ze Žerotína, významného moravského šlechtice, stavovského politika a spisovatele, který byl obdivovatelem a ochráncem Jana Amose Komenského, prožijete nezapomenutelné okamžiky.
Vernisáž výstavy KOMenský v KOMiksu nabídne setkání s těmito významnými osobnostmi. Pozvání je nejen pro děti, ale pro všechny zvídavé návštěvníky s vášní pro historii. Přijďte prozkoumat dědictví tohoto výjimečného muže. Výstavu doplňují interaktivní prvky, jejichž autorkou je Andrea Koblasová. Nechybí herna s malou knihovnou

Skryté poselství na závěr

Učitel národů Jan Amos Komenský vzkazuje všem návštěvníkům: „Můj život byl plný dobrodružství. Přijď se podívat!“

Kde se výstava KOMenský v KOMiksu koná?

Regionální muzeum Mělník
Náměstí Míru 54
276 01
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce: 12. května 2023–29. června 2023
Vstupné:
Plné vstupné: 35 Kč
Snížené vstupné: 20 Kč
Rodinné vstupné: 70 Kč

Kontakt

Tel.: 315 630 936
E-mail: pokladna@muzeum-melnik.cz
www.muzeum-melnik.cz