Objevte Krkonoše i mimo sezónu

Budete překvapeni, kolik krásných výletů a túr můžete v Krkonoších podniknout. Je zde mnoho zajímavých měst a mnoho výhledů na Krkonoše, které tvoří severní kulisu tohoto malebného kraje. Pojďme se podívat, kam stojí za to udělat si výlet do Krkonoš.

Krkonoše, to není jen Sněžka, sjezdovky a přilehlé okolí. Naopak, je to kraj, kde si na své přijdete i mimo zimní sezónu. Jste-li příznivci turistiky, nebo jen procházek s krásným výhledem, najdete zde mnoho míst, která stojí za bližší prozkoumání. A pokud plánujete několikadenní výlet, najít si ubytování v Krkonoších mimo zim ní sezónu rozhodně není neřešitelná záležitost. Zapomeňte na nejproslulejší krkonošské trasy a zkuste objevit místa, kam byste se běžně asi nepodívali.

Výšlap z Libštátu

Podkrkonošským Libštátem prochází červená turistická trasa spojující Lomnici nad Popelkou s Jilemnicí a Krkonošemi. Část můžete využít k příjemné prohlídce s výhledem na Krkonoše. Cestou jsou dva vrcholy Na Vrších (522 m n. m.) a V Končinách (518 m n. m.)

Výlet k Novopackým vodopádům

Novopacké vodopády se nacházejí asi čtyři kilometry východně od Nové Paky. Nachází se v přírodní rezervaci Přírodního parku Sýkornice. Je to oblíbená procházka, ale velký vodopád zde nečekejte. Místo je to pěkné, ale kromě silných dešťů nebo tání sněhu je tam jen proud vody. Nejzajímavější je to tu v zimě, kdy jsou obrovské rampouchy.

Procházka z Nové Vsi nad Popelkou

Z kopců nad údolím říčky Popelky jsou krásné výhledy na malebnou krajinu Krkonoš s dominantou Krkonoš na severu. Z Nové Vsi nad Popelkou si můžete v tomto kraji udělat pěkné kolečko.

Okruh kolem Tužína

Malá obec Tužín se nachází v blízkosti stejnojmenného potoka na rozhraní Jičínských hor, hřebene Kozákova a Krkonoš. Kříží se zde dokonce dvě turistické trasy, přesto je to velmi klidné místo, kde turistu v podstatě nepotkáte.

Túra ze Studence kolem Stráže

Studenec je obec, kterou většina lidí projíždí na cestě do Krkonoš. Odtud můžete podniknout příjemnou túru kolem vrcholu Stráž (630 m n. m.) s krásným výhledem na Krkonoše a impozantní kostel v Zálesní Lhotě.

Prohlídka Hořic v Krkonoších

Hořice v Podkrkonoší se nacházejí zhruba v polovině cesty mezi Jičínem a Hradcem Králové přímo pod dlouhým hřebenem lesa Hořický Chlum. Město je známé nejen svými dýmkami, ale také školou sochařství, jejíž výtvory lze nalézt v mnoha částech města. A pro milovníky historie – bitvu na zdejším vrchu Gothardu (353 m n. m.) svedl i slavný Jan Žižka z Trocnova.

Výšlap přes Pecku na Krkonošskou vyhlídku

Nejkrásnější turistický okruh v oblasti Lázně Bělohrad začíná v malebné obci Dolní Javoří. Odtud se můžete vydat na dochovanou zříceninu hradu Pecka a zpět přes krásnou vyhlídku Krkonoš. Samotný okruh je dlouhý jen asi 10 kilometrů, takže nejde o náročný výšlap

Návštěva zříceniny hradu Návarov

Zajímavá zřícenina hradu Návarov se nachází na skalnatém výběžku vysoko nad řekou Kamenicí. Z hradu se do dnešních dnů dochovaly pouze části zdí a polovina jádra. Ke zřícenině se dostanete po zelené turistické značce spojující řeku Kamenici s hradem Návarov.

A i když je turistika vcelku bezpečný sport, přesto si nezapomeňte vybrat si cestovní pojištění online. V mnoha ohledech vám pak může pomoci v případě, že nastane nenadálá událost. A i když Krkonoše nejsou Mon Blanc, jistota je jistota.