Oddejte se tanci na festivalu DANCE LIFE! v Brně

Taneční festival DANCE LIFE! v Brně
Taneční festival DANCE LIFE! v Brně. Foto: Foto by Tino Kratochvil. Zdroj: Výstaviště Brno

Desítky tanečních vystoupení, desítky workshopů, řada soutěží, to bude programem DANCE LIFE! – největšího tanečního festivalu v Česku i ve střední Evropě. Návštěvníci letošního 10. ročníku se mohou těšit na to nejlepší z české a zahraniční taneční scény. Tato akce pro všechny taneční nadšence se bude konat 24.–26. listopadu v areálu brněnského výstaviště. Přijďte si užít tři dny plné tance ve všech jeho podobách!

Během jediného víkendu se na tanečním festivalu DANCE LIFE! v Brně uskuteční na 60 workshopů s hvězdnými hosty – významnými českými i zahraničními tanečníky, jako jsou např. Nicola Tranah, David Strnad, Veronika Tököly, Nataša Novotná, Fanny Barrouquére a další. Přehled workshopů a možnost rezervovat si své místo je zde.

Kromě workshopů čeká návštěvníky také řada vystoupení napříč tanečními styly, včetně speciálního bloku Art & Disco SHOW. Program festivalu současně přináší taneční soutěže, kterých se každoročně účastní ti nejlepší tanečníci z celé republiky, jako například Danza LIFE! Cup. Chybět nebude ani Taneční rekord s Ondřejem Sokolem, letos určený pro děti a jejich rodiče.

Taneční festival DANCE LIFE! v Brně
Taneční festival DANCE LIFE! v Brně. Foto: Tino Kratochvil. Zdroj: Výstaviště Brno

Vrcholem programu bude v sobotu 25. listopadu GALA tanečních konzervatoří a od 15.30 Ballet & Contemporary GALA s představeními profesionálních tanečních souborů z celé ČR. Mezi účinkujícími se letos opět představí soubory českých národních a významných regionálních divadel i nezávislé soubory, jako např. Národní divadlo v Praze, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Pražský komorní balet, Dekkadancers a další. Ze zahraničních hostů se letos zapojí například studenti londýnské The Royal Ballet School z Londýna nebo maďarské Győr Dance and Fine Arts School.

Taneční festival DANCE LIFE! v Brně
Taneční festival DANCE LIFE! v Brně. Foto: Tino Kratochvil. Zdroj: Výstaviště Brno

Na závěr festivalu nebude opět chybět konkurz do jedné s nejprestižnějších baletních škol na světě The Royal Ballet School, a to za účasti pedagožky a někdejší tanečnice Holandského národního baletu Nicoly Tranah. Zájemci o studium mají výjimečnou příležitost zúčastnit se tohoto mezinárodního konkurzu v neděli 26. listopadu.

O festivalu DANCE LIFE!

DANCE LIFE! představuje jedinečné spojení tanečního festivalu a veletrhu určeného pro aktivní tanečníky i širokou veřejnost. Nabízí širokou škálu tanečních stylů, které si lze vyzkoušet na workshopech různých úrovní. Pro některé z Vás to může představovat začátek aktivní činnosti, pro pokročilejší tanečníky přináší možnost konfrontace, inspirace, sdílení zkušenosti a informací. Pro ostatní jednoduše zábavu a příjemně strávený čas.

Kde se DANCE LIFE! koná?

Veletrhy Brno, a. s.
Výstaviště 405/1
603 00 Brno

Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

24. listopadu 2023 – 26. listopadu 2023

Cena: 200 Kč
Rodinná vstupenka: 500 Kč

Kontakty

Tel.: +420 777 616 719
E-mail: info@dancelifeexpo.cz
Web: dancelifeexpo.cz