Oslavte Dny evropského dědictví v Dolních Beřkovicích!

Dny evropského dědictví
Zámek Dolní Beřkovice. Autor: MartinVeselka/https://commons.wikimedia.org/

Užijte si nezapomenutelné Dny evropského dědictví v Dolních Beřkovicích plné kulturního bohatství a historických pokladů. Připojte se k víkendu plnému zajímavých událostí, koncertů a vzpomínek na minulost, který vás zavede do srdce poutavého zámeckého prostředí a uměleckých zážitků.

Dny evropského dědictví: Pestrý program a historie zámeckých pokladů

Sobotní den, 16. září 2023, začne  nápaditým způsobem – pochodovým defilé souboru mažoretek ve 13:00 hodin, které vás provede před branou zámku až na nádvoří. Následně vás čeká ve 13:30 hodin rozhovor s genealogem a šéfredaktorem magazínu Historická šlechta.cz, Janem Drocárem. Ve 14:00 hodin se v zámecké kapli koná zádušní mše za Leopoldinu Dobrzenskou z Lobkowicz.

Poutavé koncerty a ocenění Beřkovický patriot

Ve 14:30 hodin se můžete těšit na koncert Pražského kytarového kvarteta, který vás zanese do půvabného světa hudby ve velkém salonu zámku. Slavnostní vrchol dne pak nastane v 16:30 hodin, kdy proběhne předání ocenění Beřkovický patriot. Tato ocenění se udělují osobnostem a organizacím, které se mimořádným způsobem zasloužily o obec Dolní Beřkovice. Celým zámeckým odpolednem provází rozhlasová publicistka a moderátorka Daniela Brůhová.

Setkání s potomky původních majitelů, úchvatná výstava a zpěv

V neděli 17. září 2023 bude program pokračovat  zahájením pohodového vzpomínkového odpoledne v Salonu Bondy 0039. Ve 14:00 hodin  se zde budete moci setkat s potomky majitelů a nájemců historické zemědělské usedlosti. Přijďte si prohlédnout úchvatnou výstavu fotografií a dokumentů, a zároveň si užijte zpěv a hru na akordeon od Jaroslavy Kopecké. Celý program bude moderovat Dr. Milan Kinkor.

Přijďte a prožijte okamžiky minulosti na Dnech evropského dědictví v Dolních Beřkovicích u Mělníka!

Kde se „Dny evropského dědictví“ konají?

Zámek Dolní Beřkovice, salon Bondy 0039
Náměstí Míru 22
Dolní Beřkovice u Mělníka
27701
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
16. září 2023 od 13:00 hodin
17. září 2023 od 14:00 hodin

Vstupné:
zdarma

Kontakt

Tel.: +420 602 345 033
www.lobkowiczovedolnoberkovsti.cz/