Oslavte Halloween se zvířaty! Zlínská zoo chystá na prázdniny bohatý program

Halloween v Zoo Zlín
Halloween v Zoo Zlín. Zdroj: ZOO a zámek Zlín-Lešná

Pokud hledáte program pro blížící se podzimní prázdniny, zavítejte s dětmi do zlínské zoo. Od čtvrtka 26. do neděle 29. října tu na vás čeká pestrý program připravený v rámci oslav starodávného keltského svátku Samhain, z něhož Halloween vychází.

Areál Zoologické zahrady Zlín rozzáří nápaditá a zábavná výzdoba, ve které nebudou chybět čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny, netopýři nebo dýně. Děti se mohou těšit na oblíbené dlabání dýňových „lampiček“, komentovanou prohlídku s čarodějnicemi, lampionový průvod nebo Školu čar a kouzel. Pro starší budou připraveny večerní ohňová show a noční strašidelná stezka. Speciální dětské halloweenské prohlídky nabídne zámek Lešná.

Halloweenské dekorace ve zlínské zoo.
Halloweenské dekorace ve zlínské zoo. Zdroj: ZOO a zámek Zlín-Lešná

Zoo plná dýní

Halloweenské dýně udělají radost i samotným zvířatům. Pracovníci zoo ve čtvrtek 26. října umístí do vybraných expozic zvířat plné nebo vydlabané dýně. „Třeba pro surikaty to bude hlavolam ukrývající odměnu, pro hyeny a jaguáry zábavná hračka a pro tapíry a medvědy sladká pochoutka. O zábavu rozhodně nebude nouze,“ přiblížila Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

Světýlka a strašidelné menu

K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, proto zlínská zoo v sobotu a neděli 27. a 28. října nabídne u hlavního a sezónního vstupu k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou a baterkami.

Halloween v Zoo Zlín
Halloween v Zoo Zlín. Zdroj: ZOO a zámek Zlín-Lešná

Během halloweenských oslav budou otevřeny všechny restaurace v areálu, Chocolatérie a Kefa bar. „Restaurace Tyrol navíc zve na speciální halloweenské menu, budete tak moci ochutnat třeba Lektvar z žabích stehýnek a netopýřích křídel nebo smaženou baziliškovu tlapu. Letošní gurmánskou novinkou bude stánek U dvou nebožtíků v blízkosti Tyrolu, který nabídne velmi originální menu,“ pozvala návštěvníky Romana Mikešová.

Podrobný časový harmonogram pro jednotlivé dny najdete zde.

Halloween v Zoo Zlín
Halloween v Zoo Zlín. Zdroj: ZOO a zámek Zlín-Lešná

Kde se Halloween v Zoo Zlín koná

Zoo a zámek Zlín – Lešná
Lukovská 112
760 01 Zlín

Zlínský kraj

Datum a vstupné

26. říjen 2023 9:00 – 29. říjen 2023 20:00

Cena: 190 Kč
Snížená cena: 160 Kč
Rodinné vstupné: 600 Kč

Poznámka:
Rodinné vstupné 2 dospělí a 3 děti (3-14 let): 700 Kč, děti (3-14 let): 130 Kč.

Kontakty

Tel.: +420 577 914 180
E-mail: office@zoozlin.eu
Web: www.zoozlin.eu