Svátek světla: Oslavte zimní slunovrat na Kraví hoře v Brně za svitu polární záře!

Svátek světla v polární záři
Svátek světla v polární záři. Zdroj: Hvězdárna a planetárium Brno, p. o.

Jako každý rok nás čeká o zimním slunovratu, který letos nastává v noci ze čtvrtka 21. na pátek 22. prosince, nejdelší noc v roce. Je to zároveň i bod obratu. Od tohoto dne se noci začnou postupně zkracovat a dny prodlužovat. Proto se odedávna slavil zimní slunovrat jako velký svátek světla. Nejinak tomu bude i letos v Brně, kdy město bude o nejdelší noci chránit světelný štít.

Ve čtvrtek 21. prosince oslaví Hvězdárna a planetárium Brno zimní slunovrat akcí nazvanou Svátek světla v polární záři. Na co se můžete těšit?

Na vrcholu Kraví hory vytvoří světelní kouzelníci ze skupiny VISUALOVE úchvatnou audiovizuální instalaci, která se promění v generátor bránící jihomoravskou metropoli před silami temna. „Tentokrát se přitom bude simulovat čarokrásná křehkost polárních září,“ prozrazuje ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek.

Vše se odehraje venku, mezi 18. a 22. hodinou, pod širým nebem v parku Kraví hory.

Svátek světla v roce 2019
Svátek světla v roce 2019 Foto: Pavel Gabzdyl. Zdroj: Hvězdárna a planetárium Brno, p. o.

Technicky půjde o čtveřici projekčních stěn, každou o délce přibližně 15 metrů a výšce 6 metrů, na které se promítnou vizualizace inspirované polárními zářemi. Sledujte se z vnějšku i zevnitř. Vizuální podívanou podbarví ambientní hudba.

Animace se budou po celou dobu opakovat v patnáctiminutových cyklech. Akce proběhne za každého počasí. Světelné efekty budou viditelné z celého města, ale nejlepší výhled získáte z parku u náměstí Míru.

Přijďte a nechte se prostoupit světlem od hlavy až k patě. Zažijte nezapomenutelnou noc, která je jen jednou v roce!

Kde se akce koná?

Hvězdárna a planetárium Brno
Park na Kraví hoře
Kraví hora 2
616 00 Brno

Jihomoravský kraj

Kontakty

Tel.: +420 541 321 287, +420 777 605 310
E-mail: E-mail@hvezdarna.cz
Web: www.hvezdarna.cz