Podze(i)mní prázdniny: Vezměte děti do bunkru v Přáslavicích

Bunkr Přáslavice
Bunkr Přáslavice. Zdroj: Flenexa plus s.r.o.

Podzimní prázdniny se blíží, co takhle z nich udělat „podzemní“? Vydejte se i s dětmi na prohlídku bývalého vojenského bunkru v Přáslavicích během školních prázdnin na konci října a zažijte, jaké to je pobývat v podzemí.

Nasajte atmosféru plně vybaveného bunkru z dob studené války, ukrytého v podzemí. Od 25. do 29. října každý den odpoledne v Přáslavicích u Olomouce. Čeká vás jedinečný zážitek.

Během hodinové prohlídky si projdete čtyři podzemní podlaží o velikosti 10 tisíc m2, tedy stejné, jako má fotbalový stadion. Od průvodce se dozvíte, k čemu sloužily diesel agregáty, jak fungovala telefonní ústředna, proč má čelní stěna bunkru tloušťku 1,5 metru.

Podíváte se do místností, které sloužily jako servisní (ložnice, jídelna, ošetřovna) i do kanceláře, ze které se dění v bunkru řídilo. Můžete si představovat, že byste měli uvnitř bunkru žít a pracovat v případě, kdyby venku propukl válečný konflikt.

Bunkr Přáslavice
Bunkr Přáslavice. Zdroj: Flenexa plus s.r.o.

Výlet do doby studené války

Návštěva bunkru v Přáslavicích vás přenese do nedávné historie naší vlasti, kdy se Evropa připravovala na válečný konflikt, při kterém mohly být použity jaderné zbraně. V případě napadení měl bunkr v Přáslavicích sloužit jako zodolněný telekomunikační bod. Průvodce dětem srozumitelně vysvětlí pojmy jako Varšavská smlouva, studená válka, sametová revoluce a další.

Kde se Podze(i)mní prázdniny konají?

Bunkr v Přáslavicích u Olomouce
Přáslavice 335
783 54 Přáslavice

Olomoucký kraj

Datum a vstupné

25. říjen 2023 14:00 – 29. říjen 2023 17:00

Otevírací doba během akce Podze(i)mní prázdniny v bunkru je každý den vždy ve 14.00 a v 16.00 hodin. Kapacita každé prohlídky je 25 osob. Nutná rezervace předem.

Uvnitř je stálá teplota 17°C, přizpůsobte tomu, prosím, oděv. Objekt není kvůli svému charakteru bezbariérový.

Bunkr Přáslavice
Bunkr Přáslavice. Zdroj: Flenexa plus s.r.o.

Cena: 250 Kč
Snížená cena: 190 Kč

Poznámka:
Na místě nelze vstupenky zakoupit.

Kontakty

Tel. :+420 605 945 125
E-mail: bunkr@flenexa.com
Web: www.bunkrpraslavice.cz