Zoopark Vyškov dětem dopřeje blízký kontakt se zvířaty

Kůň shirský
Kůň shirský v zooparku Vyškov.

Čeká vás zde řada domácích zvířat z celého světa, obyvatelé planety v době druhohor a mnoho zábavných aktivit pro děti i dospělé. V Zooparku Vyškov si můžete také pohladit a nakrmit zvířata, ke kterým se z takové blízkosti v běžném životě jen tak nedostanete.

Zoopark vznikl v roce 1965 a je zaměřen především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. V současnosti zde chovají téměř 1200 kusů zvířat ve více než 120 různých druzích a plemenech.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Malá zoo

Roku 1965 zde vznikla malá zoo poblíž zámku ve Vyškově a roku 2006 proběhla její rozsáhlá rekonstrukce. Byly vybudovány výběhy pro domácí zvířata Afriky, Asie a Jižní Ameriky. Byla zde realizována venkovní terasa s občerstvením, restaurace, dětské hřiště a parkoviště. V srpnu 2017 se otevřela nová expozice Austrálie, ve které můžete v průchozí voliéře pozorovat australské papoušky a klokany parma z bezprostřední blízkosti.

Zoopark ve Vyškově obývá i klokan
Expozice Austrálie v zooparku Vyškov.

Dalšími zajímavými zvířaty, která tu najdete, jsou například velbloudi jednohrbí, lamy, koně shirští a fjordští, pštrosi dvouprstí a nanduové. Dále tu chovají lemury kata, skot vatussi, ovce a hrabavou i vodní drůbež.

Jedním z hlavních cílů tohoto parku je ukázat především dětem, ale také dospělým, v dnešní přetechnizované době reálný svět hospodářství. Zde děti uvidí, že kráva není vždy fialovo bílá s nápisem z reklamy, že vejce se nevyrábí někde ve fabrice, ale že je vytvoří sama matka příroda v těle slepice.

Zoopark Vyškov má babiččin dvoreček

V Zooparku ve Vyškově najdete Dvoreček naší babičky, kde s domácími zvířaty přijdete do přímého kontaktu. Můžete si pohladit nebo nakrmit jehňátka, kůzlátka a další domácí zvířata. Součástí areálu je také replika hanáckého statku z přelomu 19. a 20. století s expozicí tradičního venkovského života a centrem environmentální výchovy, ve kterém najdete interaktivní expozice s ekologickou tématikou. Součástí zooparku je i Dinopark a vyškovská hvězdárna v krásném přírodním prostředí.

V zooparku ve Vyškově najdete jednohrbého velblouda.
V zooparku ve Vyškově najdete jednohrbého velblouda.

Dinopark Vyškov

Největší atrakcí se od roku 2006 stal nedaleký Dinopark, kam se ze zooparku zdarma dostanete Dinoexpresy nebo autobusem. Jde o unikátní zábavní park, kde pod širým nebem uvidíte scény ze života druhohorních zvířat ve skutečných velikostech. Zavítat zde můžete také do 4D kina, na paleontologické dětské hřiště či na naučnou stezku. Na výlet do Dinoparku jsme vás již dříve zvali.

Dinopark a dinosaurus
Dinosaurus v Dinoparku Vyškov

Zoopark nabízí i život pod hladinou

V srpnu 2018 se pro návštěvníky otevřela nová expozice s názvem „Pod hladinou“, kde uvidíte řadu sladkovodních ryb. Můžete je pozorovat z terasy či suterénní pozorovatelny, kam se dostanete po schodech či z druhé strany po rampě, kterou ocení zejména maminky s kočárky nebo vozíčkáři. Dozvíte se zajímavosti o rybníkářství, rybnících a chovu ryb a můžete také shlédnout naučný film.

Kde se Zoopark Vyškov nachází?

Kraj: Jihomoravský
Okres: Vyškov
Město: Vyškov

Kontakt

Zoopark Vyškov

Cukrovarská 9
682 01 Vyškov

Tel: +420 517 346 356
E-mail: zoopark@zoo-vyskov.cz
Web: www.zoo-vyskov.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.