Roztančete své chuťové pohárky na gastrofestivalu ve Frýdku-Místku. Letos s Martou Jandovou

Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí
Gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí Zdroj: TIC Frýdek-Místek, p. o.

Zakousněte se do vybraných jídel, užijte si koncerty a pohodu s celou rodinou na jednom z největších gastrofestivalů v Moravskoslezském kraji. Sobota 19. srpna ve Frýdku-Místku potěší gurmány i milovníky dobrého vína. Frýdek-Místek plný chutí vás vítá!

Letošní ročník gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí si užijete nejen na Zámeckém náměstí, ale i na frýdeckém zámku. Tam proběhne vinný festiválek, kde máte možnost okoštovat vína od vybraných prodejců. V zámeckém parku můžete relaxovat a v parku Pod Zámkem si užijí spoustu zábavy vaše děti, které pro ně chystá Family Park Skalka z Ostravy.

Zámek Frýdek-Místek
Zámek Frýdek-Místek. Foto: Pavel Vlach, Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Frýdek-Místek hledá nejlepší zelňačku

Hned v deset hodin mohou návštěvníci podporovat soutěžní týmy, které budou vařit na náměstí svou nejlepší zelňačku a jejichž vítězové budou vyhlášeni v 15.00 hodin na podiu.

Frýdek-Místek plný chutí: Trio mistrů kuchařů

Ani letos nebude chybět cooking show. Tentokrát organizátoři pozvali hned tři kuchaře. Evu z Chaloupky za šípkovým keřem, která divákům předvede, jak vařit z darů zahrádek, protože v divoké kuchyni panuje jednoduchost a radost. Jamieho z Nha Cretcheu Café & Restaurant, která je zážitkovou kuchyní inspirovanou kapverdskou gastronomií plnou exotiky, čerstvosti a barevnosti. Do třetice Terezu Hybšovovou, finalistku soutěže Masterchef Česko rozpálí plotýnky. Představí vám pokrm, který je jednoduchý, takže jej lehce zvládnete připravit sami doma.

Doprovodný program v okolních uličkách

Chcete se dozvědět, jak chutná správný rum, o výrobě zákusků dnes a kdysi či o domácím pečení chleba? Zajímavosti a ochutnávky plné chutí a vůní nabízí netradiční program v okolí Zámeckého náměstí. Čeká vás také povídání na téma „zero waste“. Chybět nesmí ani pestaurace, kde psím návštěvníkům naservírují pečlivě sestavené, vyvážené a chutné menu z nejkvalitnějších surovin.

Zámecké náměstí, Frýdek-Místek
Zámecké náměstí, Frýdek-Místek. Foto: Harold/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Festival není jen o jídle

Gastrofestival není jen o jídle a pití. Užijete si tady i spoustu zábavy a koncertů. A kdo vystoupí na podiu? Cimbálová muzika Slifka, Yellow Socks, Lucie Revival Ostrava a finále večera si vezme na starost a celý gastrofestival uzavře zpěvačka Marta Jandová.

Marta Jandová
Marta Jandová. Foto: Huhu Uet/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Bližší informace o programu najdete zde.

Spojte festival s návštěvou výstav a památek

Během celého dne budou pro návštěvníky muzea připraveny netradiční prohlídky zámku s průvodcem v kostýmu, dětské prohlídky „Poselství z dávných časů“, interaktivní expozice Beskydy – příroda a lidé, tvořivá dílnička pro děti v rámci výstavy „Papírový svět II“ a komentované prohlídky výstavy „80 let jedno město Frýdek-Místek“ s autorkou.

Kde se Frýdek-Místek plný chutí koná

V historickém centru v okolí frýdeckého zámku a jeho přilehlých ulicích
Zámecké náměstí 1257
738 01 Frýdek-Místek
Moravskoslezský kraj

Datum a vstupné

19. 8. 2023, 10.00–20.00
Vstup zdarma

Kontakty

Turistické informační centrum Frýdek-Místek, p. o.
Tel.: +420 558 646 888
E-mail: info@ticfm.cz
Web: www.fmplnychuti.cz