Sjezd z Gočárových schodů i přejezd řeky Orlice: Přijeďte do Hradce obdivovat umění bikerů

Závod Gočárovy schody, Hradec Králové

Historické centrum města Hradec Králové otevře svou náruč vrcholné exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti. Po vzoru světových akcí představuje tento závod exhibici ve sjezdu na horském kole ze schodů a zároveň nabídne bohatý doprovodný program přítomným divákům.

Na trase městského okruhu v historickém centru Hradce Králové čekají závodníky technické sekce včetně atraktivního sjezdu ze schodů. Ty však nebudou jediným diváckým magnetem. Celý závod obohatí umělé technické prvky, které prověří připravenost všech jezdců a přilákají davy účastníků a fanoušků.

Městský okruh navrhli zkušení traťoví architekt tak, aby vynikla cyklistická dovednost a výkonnost závodníků. Trasu zpestří přejezd řeky Orlice, kterou bikeři zdolají pomocí provizorního pontonového mostu.

Závod Gočárovy schody, Hradec Králové
Závod Gočárovy schody, Hradec Králové. Foto: Ondřej Littera /

Okruh začíná tradičně na třídě ČSA u zimního stadionu, odkud závodníci vyrazí na Velké náměstí, kde sjedou schody k zimnímu stadionu, a krátkou rovinkou vyjedou Gočárovými schody zpět na Velké náměstí. Následuje přejezd, od kterého pokračují bikeři na sjezd ke Zpívajícím schodům a zpět k zimnímu stadionu, kde zdolají řeku a cestou zpět na třídě ČSA uzavřou okruh.

Akci zahájí dopolední závody pro děti do 10 let, pro něž jsou připraveny nenáročné okruhy dle věku na Velkém a Pivovarském náměstí. Všechny děti jsou automaticky zařazeny do tomboly, která proběhne po vyhlášení.

Po poledni absolvují trasu početné kategorie nadšených amatérů a expertů. Hlavní program odstartuje v 16 hodin elitním závodem žen a mužů. Vyhlášení výsledků spolu s autogramiádou se bude konat v 19 hodin.

Kde se Gočárovy schody konají?

Hradec Králové
Gočárovo schodiště
Velké náměstí
Královéhradecký kraj

Datum a vstupné

28. září 2023 13:00–20:00

Kontakt

Sportuj po Česku z.s.
Tel.: +420 736 237 049
E-mail: info@bbspro.cz
Web: www.iprimacup.cz