Slavnosti brambor v Bystřici pod Pernštejnem: Přijeďte ochutnat bramborové speciality!

Slavnosti brambor v Edenu, Bystřice pod Pernštejnem
Slavnosti brambor v Edenu, Bystřice pod Pernštejnem. Ilustrační foto: archiv Centra Eden v Bystřici pod Pernštejnem

Kde jinde oslavit tradiční českou potravinu než na Vysočině? Slavnosti brambor na farmě Eden v Bystřici pod Pernštejnem rozhodně stojí za návštěvu. Čeká vás tu nejen bohatý zábavný program, ale hlavně výhodný prodej kvalitních brambor a chutné bramborové a farmářské speciality. Areál Centra Eden bude hostit Slavnosti brambor v sobotu a neděli 23.–24. září 2023.

Přehlídka dravců i plemen koní a velké množství atrakcí pro děti – skákací hrad, svezení na bryčce, svezení na koni, svezení na oslíkovi, dílničky pro děti či bramborové hry. Toto vše a mnohem více slibuje akce Slavnosti brambor v Edenu. Po oba dny konání akce vás čeká otevřený areál Centra Eden se všemi jeho expozicemi.

Slavnosti brambor: Bramborové hody

Pochutnat si můžete na bramborových i další chutných specialitách – v nabídce budou bramboráky na všechny způsoby, bramborové lokše, bramborové placky, bramborové knedlíky s uzeným a se zelím, bramborové šišky, grilovaná brambora, maso na grilu, uzené kuře a mnohem více. Nebude chybět bramborové pivo.

Slavnosti brambor v Edenu, Bystřice pod Pernštejnem
Slavnosti brambor v Edenu, Bystřice pod Pernštejnem. Zdroj: archiv Centra Eden v Bystřici pod Pernštejnem

Proběhne také soutěž jedlíků a soutěž o největší a nejzvláštnější bramboru Vysočiny – zúčastnit se můžete i vy! Stačí v den akce přinést soutěžní bramboru.

Celý den uvidíte ukázky řezbářského a kovářského řemesla a seznámit se můžete i s výrobou bramborových placek. K zakoupení budou brambory z letošní sklizně a farmářské produkty. Součástí nedělní akce bude i ochutnávka a prodej výrobků oceněných značkou Regionální potraviny Kraje Vysočina 2023.

Slavnosti brambor v Edenu, Bystřice pod Pernštejnem
Slavnosti brambor v Edenu, Bystřice pod Pernštejnem. Zdroj: archiv Centra Eden v Bystřici pod Pernštejnem

Centrum Eden v Bystřici pod Pernštejnem je rájem zábavy, poznání a inspirace, kde se snaží návštěvníky všech věkových kategorií zábavnou formou seznámit s jejich kořeny, životem předků, ale také s budoucností v otázce ekologie, šetrného přístupu k přírodě a ochrany životního prostředí.

Kde se Slavnosti brambor konají?

Farma Eden
Nový Dvůr 318
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
Kraj Vysočina

Datum a vstupné

23. září 2023 9:30 – 24. září 2023 18:00

Vstup: zdarma

Kontakty

Tel.: +420 608 754 290
E-mail: edenakce@gmail.com
Web: www.farmaeden.cz