Snoubení vína a živé muziky funguje! Hudba na vinicích oslaví páté narozeniny

Tros Discotequos. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
Tros Discotequos. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

Pódia populární série open air koncertů budou v roce 2024 hostit Dyka, Kollera, Macháčka, českého Freddieho Mercuryho i vzácné hosty ze Slovenska.

Koncertní seriál Hudba na vinicích již popáté nabídne v originálních kulisách pěti vinařství spojení dobrého vína, a ještě lepší živé hudby v podání předních českých i slovenských hvězd. Hlavními tahouny ročníku 2024 budou kapely Mig 21, Jelen, Čechomor, Wohnout nebo Queenie, zazpívá také Pokáč, David Koller, Lucie Bílá, Horkýže slíže, Aneta Langerová a ze Slovenska přijedou NO NAME, IMT Smile a Kandráčovci. Premiéru si v rámci „Vinic“ odbyde Vojta Dyk, a to hned dvakrát – jak se svým novým bandem D.Y.K., tak v rámci pozůstatku skupiny Nightwork, projektu Tros Discotequos. Seriál nabídne od jara do podzimu čtyřicítku koncertů. Stačí si vybrat, předprodej již začal na www.hudbanavinicich.cz!

Aneta Langerová. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
Aneta Langerová. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

Stejně jako letos, i příští rok si můžete vychutnat od května do září 2024 koncerty s hvězdami na pódiu i nad hlavou. Je jen na Vás, kterou lokalitu si zvolíte, ve všech případech jde o moderní oceňovaná vinařství. Je libo popické Vinařství Sonberk s výhledem na Pálavu, útulný areál Vinařství Château Valtice s vinařskou 100dolou nebo raději navštívíte amfiteátr uprostřed stylových vln ve Vinařství LAHOFER u Dobšic na Znojemsku? Zajet si můžete i do podhůří Bílých Karpat, kde najdete lehce industriální prostor u Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích u Blatnice. Nebo zvolíte jedinou zastávku v Čechách, konkrétně na Ústecku, v malém amfiteátru na nádvoří zámeckého Vinařství Johann W u Třebívlic?

Čechomor. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
Čechomor. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

Hudba na vinicích sází i ve svém 5. ročníku na osvědčená hudební jména. Jak by ne, když návštěvnost rok od roku stoupá. Letos zažil unikátní seriál koncertů nejúspěšnější ročník v historii, na čtyřicítku živých show v rámci roku 2023 si našlo cestu 40 000 posluchačů a milovníků dobrého vína. Mnohé koncerty byly několik týdnů předem vyprodané.

ITM Smile. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
ITM Smile. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

“Projekt Hudba na vinicích nám dělá velkou radost. S každým ročníkem vzroste zájem fanoušků zhruba o čtvrtinu. Rostoucí zájem prokazuje i rychlost s jakou vstupenky mizí z předprodejní sítě. Jsme moc rádi, že projekt, který vznikl v době pandemie covidu, jako alternativa k velkým hudebním akcím, které se nemohly konat, si našel své fanoušky a usadil se úspěšně na české hudební scéně.” Říká jeden z pořadatelů akce Tomáš Staněk.

JELEN. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
JELEN. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

David Koller, Čechomor, Queenie, Jelen, Pokáč, Wohnouti nebo roztančení Mig 21, to jsou již vinicemi ostřílení interpreti. Přesto se organizátoři vždy snaží nabídku obměnit a přivádí i někoho nového. Letos padla volba na Vojtu Dyka, který v zimě ukončil své vystupování se swingovým orchestrem B-Side Band a obklopil se novou, velmi početnou skupinu hudebníků s názvem D.Y.K.

MIG 21. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
MIG 21. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

Komornější, ale zato rozmařilejší vystoupení si známý zpěvák a herec užije ve vinařstvích také se svými bývalými parťáky z Nightwork Jakubem Prachařem a Janem Maxiánem v rámci projektu Tros Discotequos, jehož podstatou je notná dávka improvizace celé trojice. Na své si přijdou i milovníci slovenštiny, ty potěší premiérové vystoupení kapely NO NAME, folklorního souboru Kandráčovci nebo koncerty matadorů z IMT Smile.

Lucie Bílá. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
Lucie Bílá. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

Hudba na vinicích si dává jako již etablovaný hudební projekt také sekundární cíl, a tím je podpora turismu ve výše zmíněných lokalitách. „Koncerty mohou být jen zlatým hřebem oslavy, výletu, prodlouženého víkendu nebo nejlépe dovolené, lidé pak v regionu tráví víc než jeden večer, a ke spokojenosti potřebují rozmanité služby (ubytování, gastronomie, wellness, kulturní a sportovní vyžití). Vážíme si našich dosavadních partnerů a jsme otevřeni dalším nabídkám spolupráce, pokud to bude oběma stranám dávat smysl,“ dodává finanční ředitel akce Jakub Hrbáč.

No Name. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
No Name. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

Již nyní je možné nalézt řadu tipů na výlety po okolí, gastronomické cíle a další informace o službách pro turisty na webu www.hudbanavinicich.cz.

Wohnout. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz
Wohnout. Zdroj foto: www.hudbanavinicich.cz

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou právě v prodeji v síti www.xticket.cz.