Tenkrát ve Slavkově: Přeneste se do roku 1805 a zažijte slavnou bitvu tří císařů

Tenkrát ve Slavkově 1805
Tenkrát ve Slavkově 1805. Zdroj: Zámek Slavkov - Austerlitz

Slavkov u Brna se opět stane dějištěm historických událostí z roku 1805, kdy se odehrála slavná bitva u Slavkova, v níž Napoleon porazil ruského cara a rakouského císaře. Vzpomínkové akce „Tenkrát ve Slavkově“ proběhnou od pátku do soboty 1.–2. prosince a slibují úchvatnou dobovou podívanou, která zaujme nejen milovníky vojenské historie.

Od jedné z nejkrvavějších bitev na českém území letos uplyne 218 let. Ve Slavkově u Brna si ji připomínají každoročně co nejblíže datu bitvy – 2. 12. 1805. Tyto vzpomínkové akce vždy přináší bohatý program, který diváky přenese zpět do doby napoleonských válek.

Tenkrát ve Slavkově 1805
Tenkrát ve Slavkově 1805. Zdroj: Zámek Slavkov – Austerlitz

Jarmark, ples i bitevní ukázky

V pátek se můžete těšit na příjezd tří císařů a jedinečný empírový ples, který svou návštěvou poctí panovníci největších evropských velmocí.

V sobotu ožije centrum Slavkova adventním jarmarkem se stovkami řemeslníků, farmářů a prodejců dobového zboží. Historický program nabídne komentované ukázky vojenského výcviku, výzbroje a bitevních střetů. Nebude chybět vojenské ležení a unikátní jezdecký turnaj, kde se v hlavní roli objeví známý herec Václav Vydra.

Václav Vydra na akci Tenkrát ve Slavkově
Václav Vydra na akci Tenkrát ve Slavkově. Zdroj: Zámek Slavkov – Austerlitz

Sobotní program pak vyvrcholí vojenskou přehlídkou všech armád a multimediálním ztvárněním bitvy u Slavkova v zámeckém parku.

Podrobný program naleznete zde.

Kde se akce koná?

Zámek Slavkov – Austerlitz
Palackého nám. 1
684 01 Slavkov u Brna

Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

1. prosince 2023 19.00 – 2. prosince 20.00

Cena: zdarma

Kontakty

Tel.: +420 513 034 156
E-mail: infocentrum@zamek-slavkov.cz
Web: www.tenkratveslavkove.cz