Tereza Kostková i Nela Boudová: Úhlavní přátelé se sejdou na zámku Chyše

Tereza Kostková a Nela Boudová
Tereza Kostková a Nela Boudová v komedii Úhlavní přátelé. Foto: Komorní divadlo Kalich

Starobylé šlechtické sídlo, jehož počátky sahají až do 12. století, hostilo v minulosti významné postavy české kultury a umění, jako třeba spisovatele Karla Čapka nebo malíře Petra Brandla. Ve středu 19. července tentokrát na zámek zavítají divadelní umělci z Komorního divadla Kalich a na zámeckém nádvoří odehrají svěží francouzskou komedii Úhlavní přátelé.

Tereza Kostková, Nela Boudová, Karel Zima a Bronislav Kotiš. Tato čtveřice známých českých herců exceluje ve francouzské komedii Úhlavní přátelé o tom, jak je snadné narušit dlouholeté přátelství neboli co způsobí neopatrné zacházení s mobilem při cestě autem na návštěvu nejlepších přátel.

Zápletka slibuje skvělou zábavu

Pierre a Marie jedou za svými dlouholetými přáteli Charlesem a Carole, kteří žijí v půvabném venkovském domě. Cesta je dlouhá a Pierre s Marií si krátí čas svou oblíbenou zábavou – pomlouváním. Není těžké uhodnout, kdo je v centru jejich pozornosti a na kom nenechají nit suchou. Bohužel více než drobným nedostatkem se ukáže nepatrný detail. Pierre nezamkl klávesnici na svém jinak úžasném mobilu a omylem vytočil číslo svých hostitelů. Charles a Carole díky tomu v přímém přenosu poslouchají vše to, co si o nich jejich nejlepší přátelé myslí… Jsou šokovaní a taky naštvaní.

Ačkoli by bylo jednodušší návštěvu zrušit, rozhodnou se, že si se svými „nejlepšími přáteli“ trochu pohrají. Bez servítek a ohledů využijí všech pravdivých i nepravdivých informací, které se o sobě dozvěděli, aby Pierrovi a Marii ukázali, že pomlouvat se opravdu nevyplácí! Výsledkem je samozřejmě skvělá zábava.

Komedie, která měla ve Francii premiéru v roce 2003, se nejen v zemi galského kohouta stále úspěšně hraje a herci i diváky je velmi oblíbená. Vždyť jenom v Paříži ji doposud vidělo přes milion diváků.

Představení začíná ve 20 hodin, vstupné stojí 330 Kč a vstupenky lze zakoupit na pokladně zámku či v restauraci pivovaru.

Zámek Chyše
Zámek Chyše. Foto: Panství Chyše

Místo konání akce

Kraj: Karlovarský
Okres: Karlovy Vary
Město: Chyše

Pořadatel akce

Zámek Chyše
Chyše 30
364 53 Chyše
Tel.: +420 353 396 336
E-mail: zamek@chyse.com
Web: www.chyse.com