TROCNOVSKÉ SLAVNOSTI 2023: Zažijte rock prolnutý středověkým stylem!

TROCNOVSKÉ SLAVNOSTI 2023: Dietmar Jonathunder/https://commons.wikimedia.org/
TROCNOVSKÉ SLAVNOSTI 2023: Dietmar Jonathunder/https://commons.wikimedia.org/

Vstupte do magického světa středověku a hudby na dvoudenní akci Trocnovské slavnosti, která spojuje ROCK FEST plný výjimečných hudebních vystoupení s historickým festivalem u sochy Jana Žižky, kde ožijí doby minulé a nabídne vám nezapomenutelné zážitky pro celou rodinu. Prozkoumejte tajemná historická řemesla, sledujte šermířská představení, ochutnejte lahodné středověké pokrmy a ponořte se do atmosféry středověkého světa jako nikdy předtím!

ROCK FEST: 8. září 2023 bude plné hvězd!

Přijďte v pátek 8. září 2023 zažít nezapomenutelný hudební zážitek na ROCK FEST! Tento večer u sochy Jana Žižky bude plný zážitků a skvělé hudby, a to díky vystoupením několika nadaných umělců. Vše začne od 16:00 hodin, kdy vám Big Papa Retromusic představí svá skvělá hudební umění. Po jejich vystoupení se můžete těšit na neskutečnou Bubenickou show s Wild Sticks. Následně vás čeká další hudební perla, kapela Seven, která vám dá rockovou infuzi. Po ní se opět vrátí Wild Sticks a jejich fantastické Bubenické show. Večer bude pokračovat výjimečným vystoupením Petra Koláře s kapelou. A znovu se dostanete do rytmu s Bubenickou show Wild Sticks. Na závěr tohoto fantastického hudebního maratónu si můžete užít skvělého headlinera Tlustou Bertu.

Trocnovské slavnosti: Kulinářské okénko dle knihy Pavla Severina z Kapí Hory

V sobotu 9. září 2023 je pro vás připravený další úžasný den plný zážitků na HLAVNÍM PÓDIU A LOUCE U SOCHY JANA ŽIŽKY! Ráno začne velkolepým zahájením na hlavním pódiu u sochy v 10:00 hodin. Poté vás čeká lahodná Kuchařská show s ochutnávkami pro publikum, kde se naučíte připravit recepty z kuchařské knihy Pavla Severina z Kapí Hory a rytíře Bavora Rodovského z Hustiřan, jako je kapr v perníkové omáčce od Vladimíra Tůmy.

Šerm, kvízy a ukázky sokolnictví

Pro milovníky šermu je připraveno představení s ukázkami soubojů a kvízem pro děti od SORDEM. Pak si můžete vyzkoušet středověkou dětskou bitvu pod vedením harcířů z Rokycan. Následně těšte na fascinující Ukázky sokolnictví od TEIR – sokolnické společnosti.

Středověká hudba a další kulinářská show

Pro milovníky středověké hudby je připraven skvělý koncert středověké kapely Řemdih. Následně se opět se vrátíte ke šermu s představením Výtržníků od SORDEM. Poté následuje další kulinářský zážitek, Kuchařská show s ochutnávkami receptů z kuchařské knihy Pavla Severina a rytíře Bavora Rodovského, tentokrát vás čekají dolfi ze čtyř mas a hřibů s cibulí, opět od Vladimíra Tůmy. Neopomeňte ani ukázky sokolnictví od TEIR – sokolnické společnosti. Můžete se také těšit na nezapomenutelný koncert středověké rockové kapely Tempus. V pozdních odpoledních hodinách vás čekají další ukázky sokolnictví.

Chybět nebude ani promítání legendárního filmu Jan Žižka

Celý den budou probíhat historická řemesla od Danaře, střelba z luku a kuše od Lucistnice.cz, středověký vojenský tábor s ukázkami zbraní a zbroje a dobovými stany od Fedrfechtýři, a venkovní naučná stezka kolem trocnovského areálu s pracovními listy, které si můžete vyzvednout na recepci muzejní budovy Památníku, od 10:00 hodin. Vrcholem dne bude promítání filmu Jan Žižka, které zahájí sám režisér Petr Jákl od 17:00 hodin do 19:00 hodin.

Přijďte se podívat na tuto úžasnou akci a prožijte dny plné dobrodružství, rocku a středověké atmosféry!

Kde se „Trocnovské slavnosti 2023“ konají?

Památník Jana Žižky z Trocnova
Trocnov
373 12
Borovany
Jihočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
8.-9. září 2023

Vstupné:
zdarma

Kontakt

Jihočeské museum v Českých Budějovicích
Tel.: (recepce – spojovatelka): 391 001 531
E-mail: muzeumcb@muzeumcb.cz

Časový harmonogram programu naleznete na webu.