Zažijte středověk na vlastní kůži, zámecký resort Dětenice na vás čeká!

resort Dětenice - Rytíř na koni před zámkem
Na zámku v Dětenicích se často konají nejrůznější akce a slavnosti. Tato fotografie byla pořízena během středověkých slavností. Zdroj: Zámecký resort Dětenice

Resort Dětenice najdete v obci Dětenice 65 km od Prahy mezi Mladou Boleslaví a Jičínem, a žije v ní méně než tisíc obyvatel. I přesto ji ale mnoho turistů volí jako cíl své cesty. Nachází se v ní totiž krásný barokní zámek se středověkou krčmou a pivovarem. Nenechte si tento nevšední zážitek ujít ani vy!

Zámek nabízí několik zajímavých prohlídkových okruhů, které si vyberete v závislosti na tom, zda jste se na výlet vydali s dětmi či např. pouze s partnerem.
Dospělé a milovníky historie zaujme klasická prohlídka, během které uvidíte 14 plně zařízených zámeckých pokojů, nástěnné malby a zakusíte, jaký byl asi typický život šlechty na vesnickém panství. V uvítací hale si také můžete prohlédnout sbírku zbraní Maltézských rytířů, která se skládá přibližně z 350 kusů převážně z třicetileté války. Na zámku uvidíte také sbírku loveckých trofejí.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Interiér zámku, hostina
Krásný interiér zámku v Dětenicích vás oslní.

Resort Dětenice pro děti

Pokud máte děti, jistě vás zaujme jedna z následujících možností.
Při čarodějnické prohlídce vás zámkem provede zdejší čarodějnice, která vás humorným způsobem seznámí s historií a pověstmi zámku.
Na strašidelné prohlídce vás čeká seznámení s ježibabou Žizeldou, která za světla plápolajících svíček provází návštěvníky prostory zámku a barvitě vypráví o tom, jak se na Dětenicích žilo. Hodné děti se nemají čeho bát, bavit se bude celá rodina.
Každou listopadovou sobotu se můžete vyrazit bát na zombie prohlídku. Provázet vás budou zombíci nebo oživlá hraběnka z 18. století. Při této prohlídce vás zaručeně bude mrazit v zádech, je proto vhodná pro větší děti.
Naopak pohádková prohlídka zaujme i ty nejmenší. Staňte se součástí pohádky a dozvíte se, kdo napraví nezbednou princeznu.

Zámecký park

Kromě prohlídky zámku můžete vyrazit také na procházku po zámeckém parku, který se rozléhá na ploše 4 ha a můžete v něm objevit dendrologicky zajímavé a staré dřeviny.

Zámek Dětenice a zahrada
Projděte se v zámeckých zahradách kolem barokního zámku. Foto: Marika Mejzlíková

Nezapomeňte se posilnit a dát si něco dobrého ve Středověké krčmě. Přišli byste o neobvyklý zážitek, kdy se překročením prahu přenesete z 21. století přímo do středověku. Pohltí vás atmosféra kamenných zdí, klenutí a dřevěných lavic, kterou umocňuje hlasitá obsluha a tóny středověkých písní, které se rozléhají prostorem. K jídlu doporučujeme dát si místní specialitu – maso pečené na otevřeném ohni. Tento gastronomický prožitek se vám vryje do paměti.

Resort Dětenice nabízí i středověk

Pokud byste chtěli být vtaženi do atmosféry středověku ještě více, rezervujte si návštěvu krčmy mezi 17-20 hod. Probíhají zde středověké programy, během kterých vám fakír ukáže umění se svým hadem, budete lapat po dechu během ohňové show, uvidíte souboje těžkooděnců a mnoho dalšího.

Jídlo ze Středověké krčmy, pivo
Posilněte se středověkým pokrmem ve Středověké krčmě a pivem z místního pivovaru. 

Milovníci piva jistě ocení i prohlídku zdejšího pivovaru s ochutnávkou dětenického piva. Můžete si prohlédnout původní interiéry – sladovnu, bednárnu, varnu, laboratoře a mnohé další. Velkým trumfem prohlídky je ukázka výroby dětenického piva z 18. století zcela podle původní receptury.
Pivovar má velmi bohatou historii. Původní budova byla částečně přestavěna na středověkou krčmu a z další historické části se stala výrobna světlého a černého piva.

Otevírací doba:

Od 3. prosince 2020 se otevírá celý resort, a to zámek, krčma, pivovar i hotely. Středověkou krčmu můžete navštívit každý den od 11 do 22 hod. I do zámku a pivovaru se v rámci prohlídky podíváte každý den.

Ubytování

Pokud byste se chtěli v Dětenicích ubytovat a zpestřit si tak svůj výlet, můžete využít některou ze tří možností. Středověký hotel je rozšiřující koncept středověké krčmy a nabízí 68 stylově vybavených pokojů s vlastní koupelnou. Další možností je příjemný rodinný hotel Rustikal s kapacitou 48 lůžek, který se nachází v těsné blízkosti zámku a krčmy. Pokud se chcete cítit jako v bavlnce, ubytujte se v elegantním apartmá přímo na zámku Dětenice. V ceně budete mít i bohatou snídani servírovanou přímo do apartmánu.

Zámecký pokoj, postel
V tomto krásném zámeckém apartmánu se můžete ubytovat a dopřát si trochu luxusu. 

Přibližná časová náročnost: 2-3 hodiny

Tip na výlet: Za historií i zábavou se vydejte do Jičína, kde najdete muzeum plné her.

Kde resort Dětenice najdete?

Kraj: Královehradecký
Okres: Jičín
Obec: Dětenice

Kontakt:

Zámecký resort Dětenice
507 24 Dětenice
Tel: +420 602 728 422
E-mail: info@detenice.cz
Web: https://www.detenice.cz

 

Zámek, věž
Zámek Dětenice má lákavý vzhled i zvenku. 
Zámecká komnata, velká okna
Při klasické prohlídce zámku uvidíte 14 komnat a dalších prostor. 
Interiér Středověké krčmy, stoly, svícny - resort Dětenice
Interiér Středověké krčmy vás vtáhne do jiného století. 
Ohnivá show, muž, ohnivý dech
Fascinující ohnivá show ve Středověké krčmě. 

Kromě jedné fotografie všechny ostatní poskytl Zámecký resort Dětenice.


Warning: Undefined array key 1 in /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-content/themes/mh-magazine/content-single.php on line 68
VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km


Warning: Undefined array key 1 in /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-content/themes/mh-magazine/content-single.php on line 97

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-vylety.php on line 84

Fatal error: Uncaught TypeError: Unsupported operand types: string * float in /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-vylety.php:85 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-content/themes/mh-magazine/content-single.php(102): distance(0.0, 0.0, 0.87266462599716, '') #1 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-includes/template.php(787): require('/data/web/virtu...') #2 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-includes/template.php(720): load_template('/data/web/virtu...', false, Array) #3 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-includes/general-template.php(206): locate_template(Array, true, false, Array) #4 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-content/themes/mh-magazine/single.php(7): get_template_part('content', 'single') #5 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-includes/template-loader.php(106): include('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #7 /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') #8 {main} thrown in /data/web/virtuals/252913/virtual/www/domains/fajnvylety.cz/wp-content/themes/mh-magazine/includes/mh-vylety.php on line 85