Bonsajové dny – ŠuTry 2023: Zhlédněte tvarování 200 let staré borovice s Rafaelem Torresem!

Rafael Torres
Rafael Torres předvede ukázku tvarování bonsaje na výstavě ŠuTry 2023. Zdroj: bzj.info

Unikátní bonsaje evropských bonsajistů, ukázky tvarování bonsaje, přednášky, workshopy a bohatý kulturní program. To vše nabízí 4. ročník Bonsajových dnů – ŠuTry, které se uskuteční 27.–29. října ve Starém Městě u Uherského Hradiště.

Do Starého Města u Uherského Hradiště se již počtvrté sjedou přední bonsajisté nejen z České republiky a Slovenska, ale také z různých koutů Evropy. Mezinárodní výstava bonsají s názvem ŠuTry je vyvrcholením i zakončením bonsajové sezóny u nás.

Bonsajové dny ve Starém Městě u Uherského Hradiště
Bonsajové dny ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Ilustrační foto. Zdroj: Česká bonsajová asociace

Bonsajové dny odstartuje v pátek 27. října slavnostní vernisáž pro veřejnost. Výstava vybraných bonsají pak bude otevřena po oba následující dny, přičemž v sobotu od 17 hodin budou probíhat v Jezuitském sklepě komentované prohlídky výstavy. Pro zájemce o pěstování „stromů v misce“ jsou připraveny workshopy a přednáška Michala Budíka na téma Bonsajové nářadí a kvalitní péče o něj. Na slavnostním galavečeru pak budou vyhlášeny oceněné stromy.

Jak se tvoří bonsaj

Z osobností evropského významu na „ŠuTrech 2023“ vás čeká jeden z předních odborníků v oboru Rafael Torres ze španělské Mallorky. V sobotu 28. října předvede své umění na demonstraci tvarování bonsaje. Torres, známý svými kreativními a inovativními metodami, umně kombinuje starobylé bonsajové tradice s moderními přístupy, a vytváří tak obdivované bonsaje. Díky jeho zkušenostem a dovednostem získá 200 let stará borovice nový vzhled a vznešenost. Budete moci sledovat každý pohyb jeho rukou a naučíte se vytvářet skutečná mistrovská díla!

Muzeum bonsají ve Starém Městě u Uherského Hradiště
Muzeum bonsají ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Zdroj: Bonsai museum Isabelia

To nejlepší nakonec

Bonsajové dny tradičně zakončí v prostorách Bonsaimuseum Isabelia akce nazvaná To nejlepší nakonec, v rámci které si budete moci prohlédnout stálou expozici muzea bonsají s exponáty starými více než 300 let i japonskou zahradu a nakoupit vše, co potřebujete k pěstování bonsají se slevou až 50 procent.

Kde se ŠuTry 2023 konají

Kostel sv. Ducha
Náměstí Velké Moravy
686 03 Staré Město

Zlínský kraj

Datum a vstupné

27. říjen 2023 – 29. říjen 2023

Cena za workshop: 500 Kč pro členy České bonsajové asociace a 1 200 Kč pro ostatní.

Kontakty

Tel.: +420 739 944 599
E-mail: info@eventcentrum.cz
Web: www.slovacko.cz