Kam na výlet v Praze, když je nevlídno?

Armádní muzeum Žižkov. Zdroj: Petr Digrin
Armádní muzeum Žižkov. Zdroj: Petr Digrin

Inspirujte se výlety pro každého v Praze, i když je venku pošmourno, prší a jsou plískanice. Zajděte si na střelnici a vůbec nevadí, že nemáte zbrojní průkaz. Vstupte do kreativního filmového světa a okuste práci režiséra, navštivte tvůrčí dílny v technickém muzeu, obdivujte vojenskou techniku i pravěk ve filmu Karla Zemana. V Prazepěšky je blaze, i když venku padají trakaře!

Střelnice v Praze: Zbrojní průkaz nepotřebujete

Střelnice Praha vás láká do svého indooru k famóznímu a přitom bezpečnému zážitku. Zastřílejte si se zbraněmi jako AK-47, M-16, Glock, UZI pod dohledem profesionálů. Na střelnici Praha Ranger Prague Shooting nepotřebujete zbrojní průkaz, jen odvahu a partu přátel či rodinu. Bavte se bezpečně na moderní střelnici v centru Prahy každý den od 10.00-20.00.

Střelba s instruktorem. Zdroj: Střelnice Praha RANGER
Střelba s instruktorem. Zdroj: Střelnice Praha RANGER

Filmové muzeum: Okuste práci režiséra

Staňte se režisérem v interaktivním filmovém muzeu NaFilM v Praze. Fascinuje vás svět filmu? Poznejte nejen jak film funguje, ale seznamte se i s jeho historií, a to zábavnou a interaktivní formou. Originální exponáty propojují dějiny se současnými technologiemi, takže si na své přijdou všechny generace. Vezměte do muzea NaFilM v Praze celou rodinu!

Návštěvníci ve filmovém muzeu. Foto: Richard Špůr. Zdroj: archiv NaFilM
Návštěvníci ve filmovém muzeu. Foto: Richard Špůr. Zdroj: archiv NaFilM

Zajímá vás, jak věci fungují? Tvůrčí dílny vám to odhalí!

Národní technické muzeum je plné úžasných kousků, takže pokud se zajímáte o svět techniky, přírodní a exaktní vědy a průmysl na území dnešní České republiky, pak navštivte Národní technické muzeum v Praze. Uvidíte zde spoustu zajímavých a nádherných exponátů a unikátních sbírkových předmětů. Udělejte si výlet do světa techniky. Rodinný výlet v Praze je do tohoto muzea jako dělaný. Přijďte sami, s dětmi či přáteli.

Národní technické muzeum v Praze. Autor: Adam Zivner. Zdroj: Creative Commons (CC BY-SA 3.0)
Národní technické muzeum v Praze. Autor: Adam Zivner. Zdroj: Creative Commons (CC BY-SA 3.0)

Armádní muzeum: Hop do zákopů, teď!

Zažijte zákopy první světové války a odhalte příběhy, které vypráví Armádní muzeum Žižkov. Vojenské dějiny českého území od počátků až po dnešek v moderním a atraktivním pojetí. Armádní muzeum vítá po rozsáhlé rekonstrukci zájemce o historii v nejvyspělejší muzejní instituci svého druhu v Evropě. Projděte se zákopy, připomeňte si operaci Antropoid a další střípky dějin.

Armádní muzeum Žižkov. Foto: VHÚ
Armádní muzeum Žižkov. Foto: VHÚ

Cesta do pravěku: V muzeu Karla Zemana

Výlet do muzea Karla Zemana vám dovolí nahlédnout „pod pokličku” Zemanových filmových triků, a to od prvních animací a loutkových filmů ve čtyřicátých letech minulého století až po díla z jeho posledního tvůrčího období. Muzeum Karla Zemana je unikátní svým hravým pojetím, a proto si můžete na vlastních fotoaparátech a videokamerách vyzkoušet trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal.

Expozice Cesta do pravěku. Foto: Libor Sváček. Zdroj: Muzeum Karla Zemana
Expozice Cesta do pravěku. Foto: Libor Sváček. Zdroj: Muzeum Karla Zemana

Výlet v Praze do Národního muzea na celý den

V čele Václavského náměstí v Praze se hrdě tyčí Národní muzeum, historická budova muzejního komplexu. Mezi tisíci exponáty strávíte lehce celý den. Vydejte se k pokladům ukrytým v jedné z nejvýznamnějších pražských staveb. V majestátních interiérech uvidíte fascinující expozice, ve kterých si přijdete na své. Odhalte tajemství meteoritů, prohlédněte si mamuta nebo skočte do zákopů první světové války.

Národní muzeum. Foto: Alice Suchá
Národní muzeum. Foto: Alice Suchá

Planetárium Praha vám vyčaruje hvězdnou oblohu a mnohem víc

Obloha je zatažená, ale vy máte chuť pozorovat hvězdy?! Nezoufejte a navštivte Planetárium Praha, kde můžete prozkoumávat tajemství vesmíru na největší ploše v Česku, a to dokonce za každého počasí. Vyzkoušejte vesmírnou zábavu díky zážitkovým instalacím.

Zdroj foto: Planetárium Praha
Zdroj foto: Planetárium Praha

Toboga Fantasy: Obrovská a atraktivní herna

Obrovská dětská herna s mnoha atrakcemi pro děti i dospělé, to je Toboga Fantasy Praha. Je to místo, kde vás čeká spousta zábavy a nezapomenutelných zážitků. A také svět fantazie, kde není nic nemožné. Uskutečněte dobrodružnou cestu na planetě Fantasy, kde žijí jen veselí a skotačiví lidé!

Muzeum LEGA: Uvidíte 9000 exponátů

Víte, kde je největší soukromá sbírka stavebnic LEGO na světě? Prozradíme vám to. V České republice. A to dokonce ne na jednom místě, ale v několika městech a regionech. Navštivte muzeum LEGA v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýnu a v Jeseníku. Všechny jeho „kostičky” vás přenesou do světa stavebnic.

Zdroj foto: Muzeum LEGA
Zdroj foto: Muzeum LEGA

V Zoologické zahradě Praha vás zvířata rádi uvidí i na podzim a v zimě. Vstupte za nimi do vnitřních pavilónů a nevynechejte šelmy a plazy nebo žirafy. Posilněte se v restauracích a odpočiňte si v relaxačních zónách.

Gorila nížinná, Zdroj: Archiv Zoo Praha
Gorily nížinné. Zdroj: Archiv Zoo Praha