Pohádková kovárna je dostaveníčkem pohádkových bytostí

Pohádková kovárna
Pohádková kovárna. Zdroj: pohadkovakovarna.cz

V malebné vísce Selibov na Písecku je kovárna, ale ne ledajaká, přímo Pohádková kovárna. Zabydleli se tu vodníci, čerti, zlá ježibaba, víly a další postavy z pohádek. Kdo je chce poznat a seznámit se s nimi, musí sebrat odvahu a vstoupit do kouzelného pohádkového světa, který určitě nadchne nejen děti, ale i dospělé.

Vítáme vás v Pohádkové kovárně! 

Jednoho dne ve starobylém stavení, kde kdysi dávno vládli mistři kovářského řemesla a sálala výheň, našly svůj domov bytosti z říše pohádek. Zabydleli se tu hrdinové příběhů s dobrým koncem. Přijeďte za svými kamarády z knížek a seznamte se s hastrmany, vílami, čerty, princeznami i s kašpárkem. Potkáte tu Červenou Karkulku, Jeníčka s Mařenkou, zlou Ježibabu a další pohádkové postavy. V maštali se usídlila i dvě strašidla, která jsou většinou neviditelná. Ale zavoláte-li na ně “Jasmínko a Aladine”, promění se v pohádkové oslíky. V kreativní dílně si pak každý může namalovat nebo vymodelovat svoji pohádkovou postavičku nebo si v pohádkovém obchůdku koupit nejen krásné suvenýry, které vám připomenou návštěvu v říši fantazie, ale také spoustu pohádkových knížek.

Staňte se členem FB skupiny Fajnvylety.cz a získáte přístup ke stovkám tipů na zajímavé výlety. Podělte se o fotky a zážitky z vašich výletů.

Areál tvoří dvě stavení obklopená zahradou. V první, Pohádkové kovárně, se konají komentované prohlídky. Ve druhém stavení, Pohádkové maštali, zažijete plno dobrodružství a také se zde můžete občerstvit. Na zahradě vás čekají zajímavé úkoly a když je splníte, získáte titul “Znalec českých pohádek”.

Pohádková kovárna. Zdroj: pohadkovakovarna.cz

Pohádkové Vánoce v Pohádkové kovárně

I pohádkové bytosti se moc těší na Vánoce. Smejčí, pečou a čekají na své návštěvníky. Zažijte vánoční kouzlo v Pohádkové kovárně, kde se setkáte se všemi jejími obyvateli. Budou zde i čerti, ale těch se bát nemusíte, jsou moc hodní. A medvědice Máša upeče to nejlepší vánoční cukroví.
V kovárně uvidíte ozdoby z různých přírodních materiálů, betlémy a poznáte české vánoční zvyky a tradice. V dílničce si můžete vyrobit hezké vánoční dekorace a dárečky, dospělí mohou ochutnat pekelně dobrý svařáček a malí návštěvníci dětský punč. I letos můžete shlédnout biblický příběh o narození Spasitele – Živý betlém, který se koná před Pohádkovou kovárnou v neděli 22. prosince. Čeká vás neobyčejný zážitek v příjemné vánoční atmosféře i pravé Betlémské světlo.

Pohádková kovárna v zimě
Pohádková kovárna. Zdroj: pohadkovakovarna.cz

Od řemesla k pohádce

Selibovská kovárna stojící na návsi je technickou památkou a ojedinělou řemeslnou dílnou, která ve spojení s hospodářským a obytným stavením dokládá historický vývoj obce a života lidí na konci 19. a začátku 20. století. Posledním kovářem zde byl František Velek. Poté kovárna sloužila k bydlení a rekreaci; v roce 2011 ji koupila rodina Hany Procházkové a vybudovala tento úžasný ráj pohádek.

Tip na fajn výlet: Od pohádek se vydejte k zubatým drobečkům. Navštivte krokodýlí zoo v Protivíně! 

Kde Pohádkovou kovárnu najdete? 

Jihočeský kraj, okres Písek, město Protivín, část města Selibov

Kontakt

Pohádková kovárna
Selibov 23, 398 11 Protivín
tel: +420 724 913 100, +420 604 900 985
e-mail: 
info@pohadkovakovarna.cz
www.pohadkovakovarna.cz

Otevírací doba – Vánoční kovárna

prosinec: 1., 7., 8., 14., 15., 21., 22., 27., 28., 29. a 30. od 11 do 16 hodin

Živý betlém: neděle 22. 12., představení se konají každou hodinu od 13 do 17 hodin (poslední představení od 16 hodin).

Otevírací doba

leden, únor, březen, říjen, listopad: zavřeno (v sobotu a v neděli v březnu pouze výtvarné dílny 10 – 17 hodin)
duben, květen, červen, září: soboty, neděle od 10 – 17 hodin
červenec, srpen: denně od 10 – 17 hodin

Vstupné

základní 75 Kč, děti do 2 let, ZTP zdarma

Kde se najíst a ubytovat?

Benešovský mlýn
Heřmaň 37, 39811 Protivín
tel: +420 777 663 390
e-mail: 
benesovsky.mlyn@seznam.cz
www.benesovskymlyn.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.