České pohádkové léto na zámku Loučeň: Oživte dětství Karla IV. a zažijte dobu rytířů!

České pohádkové léto na zámku Loučeň - Dětství v době Karla IV., zdroj: www.muniga.cz
České pohádkové léto na zámku Loučeň - Dětství v době Karla IV., zdroj: www.muniga.cz

Na vědomost se dává, nechť všichni malí rytíři a malé princezny dorazí na nezapomenutelnou dobrodružnou akci na zámku Loučeň! Od 1. do 26. srpna 2023 zde proběhne České pohádkové léto s tématem „Dětství v době Karla IV.“, kde bude přichystaný bohatý program a o zábavu nebude nouze!

Stůjte po boku mladého prince Karla

Připojte se k dobrodružství mladého kralevice Karla, který se po deseti letech vrací do Čech, aby se stal pravým rytířem. Na zámku Loučeň se setkáte s příslušníky české šlechty, kteří Karla vítají s nadějí, že pomůže obnovit pořádek a slávu Českého království z dob jeho děda krále českého a polského Václava II. Během tohoto poutavého programu budou moct odvážné děti princi Karlovi dokázat, že mají na to stát po jeho boku při jeho nelehkém úkolu.

Získejte rytířské ctnosti jako sám Karel IV.

Každé úterý, středu, čtvrtek a sobotu budou na programu rytířské turnaje, dovednosti a scénky, které potěší nejen děti, ale i dospělé a hravé seniory. Přeneste se do doby, kdy se mladý kralevic Karel vydal do Francie, aby se stal pravým rytířem. Děti si také vyzkouší, jaké je to stát se pážetem a plnit úkoly k získání všech rytířských ctností. Zkuste si, zda máte na to stát se rytířem!

České pohádkové léto na zámku Loučeň z dob Dětství Karla IV. uvádí Mgr. Vratislav Zákoutský.

České pohádkové léto na zámku Loučeň - Dětství v době Karla IV., zdroj: www.muniga.cz
České pohádkové léto na zámku Loučeň – Dětství v době Karla IV., zdroj: www.muniga.cz

Bohatý program plný zábavy

Čeká vás bohatý program! Dobrodružstvím začne již od rána! Přivítejte České pohádkové léto na zámku Loučeň a oživte dětství Karla IV. s dobovými rytířskými úkoly. Od 10:00 do 17:00 bude každá chvíle plná zábavy a napětí. Program začne kláním s Rolandem, kde jsou připraveny úkoly pro pážata – házení kroužků na štít a střelba katapultem na věž. Následovat budou scénky z cest Karla IV. a audience na dvoře královském. Pro malá pážata je přichystáno 2. kolo úkolů – rytířská dráha, lov oštěpem a poznávání řemesel. Nenechte si ujít napínavý turnaj Lucemburků. V 3. kole úkolů budou odvážná pážata překonávat přechod potoka. Opětovně se můžete věnovat střelbě katapultem, klání s Rolandem a dozvězte se, jak se dobývá hrad. Závěr bude vskutku slavnostní! Čeká vás a zejména vaše ratolesti pasování na panoše, které bude zakončeno společným tancem. Přijďte a staňte se součástí doby rytířů na zámku Loučeň!*

Kde se na zámku České pohádkové léto koná?

Zámek Loučeň
Loučeň č.p. 1
289 37
Loučeň
Středočeský kraj

Datum akce a vstupné

Datum akce:
1. – 26. srpna 2023

Vstupné:
Dospělý: 150,-Kč
Děti: 80,-Kč
Rodinné: 360,-Kč

Kontakt

Tel.: +420 727 900 616
e-mail: infocentrum@zamekloucen.cz
www.zamekloucen.cz

*Bližší informace o časovém harmonogramu naleznete zde.