Seznamte se s židovskou kulturou na festivalu Šamajim v Třebíči

ŠAMAJIM, Festival židovské kultury.
ŠAMAJIM, Festival židovské kultury. Foto: archiv MKS Třebíč

Šamajim, v hebrejštině nebesa – tak zní název každoročního festivalu židovské kultury v Třebíči. Nabízí originální možnost, jak se seznámit s třebíčskou židovskou čtvrtí Zámostí a životem jejích někdejších obyvatel. Letos proběhne ve dnech 3. až 5. srpna.

Tři dny plné koncertů, přednášek, akcí pro děti i dospělé. Čekají vás komentované prohlídky židovské čtvrti i židovského hřbitova, ochutnávky židovské gastronomie, divadlo, filmová promítání, výstavy, taneční a hudební vystoupení. Můžete si vyzkoušet pečení židovského pečiva nebo se zkusit naučit základy hebrejštiny či některé židovské tance. Podrobný rozpis programu najdete zde. Pro omezený počet míst se předem se na akce rezervujte!

ŠAMAJIM, židovská synagoga Třebíč
ŠAMAJIM, židovská synagoga Třebíč. Foto: MKS Třebíč

Židovská kultura k Třebíči neodmyslitelně patří, je zde zakořeněna od dávných dob. Židé, jejich tradice, zvyky i historie se dlouho prolínaly dějinami tohoto města. Ač byla za druhé světové války tato linie násilně přerušena a téměř vymizela, daří se ji dnes díky festivalu židovské kultury Šamajim, oslavám jednotlivých svátků a dalším akcím stále udržovat a hlavně nezapomínat. Festival je nejen místem, kde načerpáte informace o židovské kultuře. Je ale hlavně místem setkávání – skvělých muzikantů a dalších umělců, zajímavých osobností a samozřejmě návštěvníků festivalu.

ŠAMAJIM, židovská čtvrť Třebíč
ŠAMAJIM, židovská čtvrť Třebíč. Foto: MKS Třebíč.

 

Kde se Šamajim koná

Zadní synagoga
Subakova 1/44
674 01 Třebíč

Kontakty

Tel.: +420 568 610 023
E-mail: infosynagoga@mkstrebic.cz
Web: www.mkstrebic.cz