Kozí mejdan v Milkovicích: Čtyři dny svobody na statku

Statek Milkovice
Statek Milkovice. Foto: Stanislav Pelc

„Jaké si to uděláme, takové to budeme mít“. S tímto heslem pořádá Spolek přátel koz na statku v Milkovicích kulturně společenskou slavnost Kozí mejdan, která je věnována kozám a svobodymyslnému způsobu života. Letos se také ponese ve znamení 700. výročí první písemné zmínky o osadě Milkovice.

Letošní Kozí mejdan proběhne od čtvrtka 3. do neděle 6. srpna 2023 na samotě Milkovice. Ta leží na rozmezí Polabské nížiny a Českého ráje (mezi Kopidlnem, Sobotkou a zámky Dětenice a Staré Hrady). Jde o historický statek na samotě ve volné přírodě, kde tamní spolek pro radost chová osly a kozy a stará se o rozsáhlé pozemky luk, pastvin a sadu. „Zvířata nezabíjíme, stromy nekácíme, křoví nelikvidujeme, kořalku nepálíme,“ podotýká Stanislav Penc.

Kozí mejdan v Milkovicích
Kozí mejdan v Milkovicích. Foto: Stanislav Pelc

Program akce se předem netvoří, vzniká až na místě, protože zahrát tu může úplně každý. Hraje se na louce a ve stodole. A jak organizátoři rádi zdůrazňují, nenajdete tu stánkaře, dealery, ochranku ani žádné ploty. Vstup je volný, děti, psi a další rodinní miláčci jsou vítáni. Občerstvení v podobě bezmasé stravy i nejrůznější nápoje budou zajištěny, a to za lidové ceny.

Přespat lze ve stanech, které se staví v sadu mezi stromy. Jinými slovy akce je vhodná pro milovníky přírody, zvířat a nespoutané svobody.

Statek Milkovice
Statek Milkovice. Foto: Stanislav Pelc

Kde se Kozí mejdan koná

Milkovice 13
507 23 Libáň
Královéhradecký kraj

Datum a vstupné

3. – 6. 8. 2023
Vstupné: dobrovolné

Kontakty

Tel.: + 420 605 701 081
E-mail: info@kozy.cz
Web: www.milkovice.cz