Festival Boží den: Prožijte den plný dobových zážitků!

Boží den. Zdroj: Spolek Most-České Budějovice, poskytnuto předsedou: Tomas van Zavrel
Boží den. Zdroj: Spolek Most-České Budějovice, poskytnuto předsedou: Tomas van Zavrel

Vstupte do světa festivalu Boží den, kde se zastavil čas a každý okamžik je plný dobového kouzla a tvořivosti. Tento multižánrový festival nabízí nejen vzrušující dobová řemesla a pohádky pro všechny věkové skupiny, ale také živou hudbu, kreativní dílny, soutěže, a mnoho dalšího.

Na festivalu Boží den vás čeká jedinečný zážitek plný dobových radovánek a uměleckého ducha. Připojte se a prožijte den naplněný harmonií, klidem a tvořivostí, bez stresu a tlačenice.

Boží den, Dobová řemesla. Zdroj: Spolek Most-České Budějovice, poskytnuto předsedou: Tomas van Zavrel
Boží den, Dobová řemesla. Zdroj: Spolek Most-České Budějovice, poskytnuto předsedou: Tomas van Zavrel

Posezení u dobové hudby či v kafírně s kavárnou?

Tento festival si klade za cíl přinést obyvatelům i návštěvníkům města jedinečný zážitek Božího dne na nádherném místě v samém srdci města. V rámci základního programu festivalu jsou vždy připraveny aktivity pro všechny věkové kategorie, a to včetně dětí i dospělých. Užijete si venkovní posezení za zvuku živé hudby a můžete si dopřát chvíle odpočinku v kafírně s kavárnou, kde máte příležitost ke společným rozhovorům.

Dobová řemesla, kouzelné pohádky a živá hudba!

Program Božího dne bude, jak název napovídá, velmi vydatný! Poznejte 15 dobových řemesel: Procházejte se mezi dobovými řemesly a nechte se okouzlit tradičními dovednostmi. Máte tak jedinečnou příležitost nahlédnout do minulosti a obdivovat mistrovství řemeslníků. Užijte si také dva pohádkové příběhy s Marčíkem a Pavlem Šmídem, které osloví nejen děti, ale i dospělé a přenesou vás do světa fantazie a dobrodružství. Chybět nebude ani živá hudba! Nechte se unést kapelou AMDG, která vás nabije energií.

Boží den, Kolotoč pohádek. Zdroj: Spolek Most-České Budějovice, poskytnuto předsedou: Tomas van Zavrel
Boží den, Kolotoč pohádek. Zdroj: Spolek Most-České Budějovice, poskytnuto předsedou: Tomas van Zavrel

Tvůrčí dílny pro všechny hravé jedince

Neváhejte a navštivte  tvůrčí dílny, kde se vyřádí jak děti, tak dospělí. Navštivte výtvarný workshop pro děti. Tématem budou „Vzkazy“. Tento wrokshop je zaměřený na práci s hlínou ve všech jejích rozmanitých podobách. Můžete se těšit na malbu přírodními jíly přímo na tělo, vlastní výrobu vajíčkové tempery a malování s ní, modelování s různými druhy hlín. První workshop začíná ve 14:00 hodin a potrvá 90 minut. Na druhý se pak můžete těšit od 16:30 hodin. Počet účastníků je omezený na každou dílnu na 8 dětí ve věku 6-14 let. Pro svůj vlastní klid si můžete rezervovat místo na e-mailu dominika.kunzova@gmail.com.

Arteterapeutka a mezinárodní koučka Hana Kalná povede arte dílnu, ve které si budete moct zkusit některé techniky arteterapie. Touto cestou můžete lépe poznat sami sebe, odhalit svůj jedinečný potenciál a dar. Naučíte se efektivně zacházet s emocemi, aby vám nebyly na překážku, ale naopak se staly zdrojem vaší tvůrčí síly k sobě i druhým. Kapacita arte dílny je 12 osob. Neváhejte a rezervujte si své místo na mailu dominika.kunzova@gmail.com.

Mnoho aktivit pro malé i velké

A to není všechno! Čeká vás spousta dalších aktivit, včetně malování obličeje, copánkárny, skákacího hradu, modlitebního stanu, chill-out zóny a večerního koncertu kapely TWB. A protože Boží den bez Boha není možný, budou zaznívat i písně chvály a můžete využít přímluvné modlitby nebo duchovního rozhovoru. Probuďte své hravé já a navštivte festival Boží den v malebných Jižních Čechách!

Kde se festival „Boží den“ koná?

Spolek Most-České Budějovice
Biskupská, 132/4
370 01
České Budějovice
Jihočeský kraj

Datum akce a vstupné?

Datum akce:
16. září 2023, 14:00 – 21:00 hodin

Vstupné:
zdarma

Kontakt

Tel.: +420 731 625 990
E-mail: zavrel@bcb.cz
E-mail: tvanzavrel@signaly.cz
Web: ww.boziden.cz
Boží den na facebooku