Hustopečské skákání: Přijeďte fandit nejlepším skokanům světa!

Hustopečské skákání Agrotec
Hustopečské skákání je mezinárodní halový mítink ve skoku vysokém s hudbou. Zdroj: Město Hustopeče

Jihomoravské město Hustopeče zažije v sobotu 10. února velkou atletickou show a vy můžete být u toho! Už po čtyřiadvacáté zamíří na zdejší mezinárodní mítink Hustopečské skákání nejlepší světoví závodníci ve skoku vysokém, aby před zraky nadšených diváků předvedli své špičkové skokanské dovednosti a zaútočili na rekordy. Nenechte si ujít tuto jedinečnou sportovní podívanou se skvělou atmosférou podbarvenou hudbou!

Hustopečské skákání Agrotec 2024

Je součástí prestižní série World Indoor Tour– Silver meeting a každoročně se jej účastní medailisté z olympiády, Mistrovství světa a Mistrovství Evropy. Tento závod patří mezi nejlepší výškařské události na světě a je zároveň jedním z vrcholů specializovaných atletických mítinků pořádaných pod hlavičkou World Athletics. Díky pružnému povrchu a mohutné podpoře fanoušků zde skokani dosahují výborných výkonů.

Hustopečské skákání Agrotec
Hustopečské skákání Agrotec. Zdroj: Město Hustopeče

Startovní listinu tvoří zvučná atletická jména, která jsou známá z vrcholných světových soutěží. Mezi účastníky z 22 zemí a čtyř kontinentů se zejména v kategorii mužů objeví sestava, která bude patřit k nejkvalitnějším v historii. Čtrnáct skokanů drží osobní rekord minimálně 228 cm, přičemž deset z nich již překonalo hranici světové extratřídy 230 cm. Této silné sestavě dominuje halový mistr světa a stříbrný z venkovního šampionátu, korejský reprezentant Sanghyeok Woo.

Hustopečské skákání Agrotec
Hustopečské skákání Agrotec. Zdroj: Město Hustopeče

V soutěži žen pak devět závodnic disponuje osobním rekordem alespoň 192 cm. Pořadatelé opět vyhlásili soutěž žen jako memoriál Mileny Rezkové-Hübnerové na památku naší olympijské vítězky ve skoku vysokém z roku 1968 v Mexiku.

Hustopečské skákání Agrotec
Hustopečské skákání se díky fanouškům vyznačuje nadšenou atmosférou. Zdroj: Město Hustopeče

Diváci v Městské hale Hustopeče budou s napětím sledovat zejména vystoupení domácího skokana Jana Štefely, který se v poslední době těší úžasné formě. Mistr Evropy do 22 let z roku 2021 nedávno poprvé v kariéře překonal hranici 230 cm. Jeho cílem nyní je potvrdit tento výkon i ve světovém žebříčku, a věří, že mu v tom pomůže skvělá atmosféra a podpora publika v Hustopečích.

Pořadatelé doufají, že se Jan Štefela zařadí do elitní skupiny 31 skokanů, kteří v historii překonali hranici 230 cm právě na mítinku v Hustopečích. Sledování této události slibuje neopakovatelný zážitek pro všechny přítomné, kteří se budou moci na místě sami přesvědčit o kouzlu tohoto prestižního sportovního klání.

Program atletického mítinku

  • 09:00 prezentace
  • 09:30 dorostenky, juniorky
  • 11:00 dorostenci, junioři
  • 12:30 ženy B
  • 13:30 muži B
  • 16:30 slavnostní zahájení
  • 17:00 ženy A
  • 19:00 muži A

Kam přijet fandit?

Sportovní hala Hustopeče
Šafaříkova
693 01 Hustopeče

Jihomoravský kraj

Datum a vstupné

10. únor 2024 12.00–21.00

Vstupné: 100 Kč
Vstupné lze zakoupit pouze na místě.

Kontakty

Tel.: +420 530 351 418, +420 530 351 419
E-mail: tic@hustopece.cz
Web: www.hustopecskeskakani.cz