Noc divadel 2023: Zjistěte, co podle českých divadelníků nejvíc „Hoří!“

Noc divadel
Noc divadel 2021, Knihovna Václava Havla. Zdroj: Institut umění – Divadelní ústav (IDU)

11. ročník festivalu Noc divadel je tady. Největší divadelní svátek proběhne třetí listopadovou sobotu 18. 11. 2023 s podtitulem „Hoří!“ a opět nabídne prohlídky, divadelní dílny, diskuze s tvůrci, představení a performance, které v běžném programu nenajdete – zdarma nebo za symbolické vstupné.

Inspirací pro letošní téma Noci divadel jsou dvě výročí spojená s Národním divadlem. Dne 18. listopadu 1883 došlo k znovuotevření Národního divadla po požáru, který budovu zachvátil v prvním roce jejího fungování, a 18. listopadu 1983 bylo divadlo otevřeno po rozsáhlé přestavbě a dostavbě jeho okolí. Téma „Hoří!“ však bude otevřeno nejširšímu spektru interpretací a ztvárnění ze strany divadelních tvůrců, a jak už to bývá, dotkne se i problematiky, která nás v současnosti pálí.

Noc divadel
Noc divadel, plakát k akci. Zdroj: Institut umění – Divadelní ústav (IDU)

Do projektu se letos zapojilo 74 divadel z Čech, Moravy a Slezska, která nabízejí celkem 260 bodů programu. Možná mezi nimi najdete i vaši místní divadelní scénu. Seznam zapojených divadel a jejich programovou nabídku naleznete zde. Přijďte se podívat, co podle českých divadel aktuálně nejvíc „Hoří!“.

Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků již po jedenácté

Akce je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu. V Česku se pořádá od roku 2013 a každoročně ji navštíví přes 50 tisíc lidí. Noc divadel v ČR je největší akcí v rámci European Theatre Night.

Kontakty

Tel.: +420 737 247 715
E-mail: matous.danzer@idu.cz
Web: www.nocdivadel.cz