Nostalgické jízdy kočárem v Karviné patří mezi vyhledávané turistické atrakce

Nostalgické jízdy kočárem v Karviné. Foto: Vladimír Matušínský
Nostalgické jízdy kočárem v Karviné. Foto: Vladimír Matušínský

Během celých letních prázdnin bude možno projet si Karvinou v historickém kočáře taženém koňským spřežením. Nostalgické jízdy kočárem město provozuje už od roku 2007 a stále se těší velké oblibě.

Obzvláště romantici ocení jízdu kočárem taženém párem českých teplokrevníků. Karviná již dávno nejsou jen černouhelné doly, ty jsou až na jeden všechny zrušeny. Pyšní se i dlouhou historií, krásnou městskou památkovou zónou, lázněmi a sanatoriem. A právě historickým jádrem města a zámeckým nebo lázeňským parkem povedou tyto nostalgické projížďky.

Nostalgické jízdy kočárem probíhají během letních prázdnin obvykle v pátky a soboty od 15 do 18 hodin. Nekonají se pouze za velmi špatného počasí. Projížďky rezervujte, protože o ně bývá každoročně velký zájem. Rezervace se vyřizují na pokladně zámku Fryštát, tel. 596 387 340, kde obdržíte i aktuální informace. Cena půlhodinové jízdy je 200 Kč, hodina pak přijde na 400 Kč.

Pokud nestihnete rezervaci, nezoufejte, občas se stane, že někdo rezervaci zruší a na vás se pak usměje štěstí. Doporučujeme se informovat přímo na pokladně zámku nebo se zeptat kočího, zda náhodou není volný. Stanoviště kočárů najdete na Masarykově náměstí v Karviné – Fryštátu, před zámkem Fryštát.

Jízdy historickým kočárem v Karviné.
Nostalgické jízdy kočárem v Karviné. Foto: Vladimír Matušínský

Speciální nabídka
Projížďky za cenu dotovanou městem probíhají pouze o prázdninách v pátek a bývají vesměs beznadějně vyprodané. Zájemci však mohou využít speciální nabídku sobotních jízd, které plně zajišťuje Jezdecký klub Dvůr Olšiny. Objednávat můžete na tel. čísle: +420 605 149 409, a to vždy od pondělí do středy (na následující sobotu) v čase od 16 do 18 hodin. Do pátku dají zájemcům vědět, zda se naplnila požadovaná kapacita a jízdy se uskuteční. V sobotu si ještě ověřují účast přihlášených zájemců.

Kde se Nostalgické jízdy kočárem konají?

Kraj: Moravskoslezský
Okres: Karviná
Město: Karviná

Kontakt na provozovatele

Zámek Fryštát
Masarykovo nám. 1
733 24 Karviná

Tel.: +420 596 387 340
E-mail: zamek-frystat@karvina.cz
Web: www.zamek-frystat.cz