Tučňák race: Přijďte si protáhnout tělo a dejte na frak svému tučňákovi!

Závody Tučňák race
Závody Tučňák race 2022. Foto: FB/TR Kaliště

Tučňák race jsou netradiční překážkové závody pro milovníky běhání, překážek, bláta a hlavně zábavy. Ve vesnici Kaliště u Humpolce je pro jejich oblibu pořádají již pátým rokem. Letošní běh se uskuteční v sobotu 15. července 2023 a přinese účastníkům řadu překvapení.

Příběh Tučňák Race se začal psát v roce 2019, kdy v Kalištích uspořádali nultý ročník. Ke startu tehdy nastoupilo kolem 24 nadšenců, kteří neměli potuchy, co je na trase čeká. Na konci se ale nashromáždilo tolik pozitivních reakcí, že se pořadatelé rozhodli uspořádat další rok první oficiální ročník. Od té doby počet závodníků každým rokem utěšeně roste.

Tučňák race: Zatočit s tuky

Motto akce zní „Zbav se svého tučňáka“. Tučňák je totiž označením pomaličku rostoucího bříška jednoho ze zakládajících pořadatelů akce. To dalo jméno i celému závodu, kde na trase dlouhé přes pět kilometrů čeká běžce řada překvapivých překážek a vtipných výzev dle výkonnostních kategorií. Součástí je i dopolední závod pro děti do 15 let. Loni byly nejmladšímu účastníkovi pouhé dva roky.

Akce je vhodná i pro rodiče s dětmi.
Závodí i malí „tučňáčci“. Foto: FB/TR Kaliště

Letos si organizátoři připravili jednu novinku, a to závod smíšených dvojic. Jde o závod pro dospělé, kdy spolu poběží tučňák s tučňáčicí. Každý závodník ovšem běží zároveň i sám za sebe, takže pokud je rychlejší než jeho parťák, není třeba na něj čekat. Výsledné časy se na konci prostě jen sečtou.

Startovné placené na místě je 500 Kč, malí tučňáčci to mají za polovic. Kapacita závodu je omezena a medaile se budou udílet pouze prvním 100 přihlášeným. V případě zájmu se registrujte zde. Další informace k akci najdete na Facebooku.

Kde se Tučňák race koná?

Kraj: Vysočina
Okres: Humpolec
Obec: Kaliště

Kontakt na provozovatele

Obecní úřad Kaliště
Kaliště 92
394 51 Kaliště

Tel.: +420 776672737
E-mail: tucnakrace@gmail.com
Web: http://www.obeckaliste.cz/