Nostalgické parní jízdy: na železném oři po úzkokolejce

Nostalgické parní jízdy
Úzkorozchodná železnice. Zdroj: Harold (CC BY-SA 3.0)

Nostalgické parní jízdy, znáte je? Nabídnou vám projížďku po již poslední funkční úzkokolejné železniční trati u nás. Jízda vlakem taženým historickou parní nebo dieselovou lokomotivou malebnými jihočeskými lesy a loukami bude určitě vítaným oživením výletů pro vás i vaše děti.

Nostalgické parní jízdy vlakem

Největším lákadlem pro velké i malé milovníky mašinek a páry jsou Nostalgické parní jízdy, které bývají spojené s malým dobrodružstvím. Více než 120 let stará parní lokomotiva U37 už se totiž musí tu a tam potýkat s nějakou závadou. Malé zpoždění vám ale zážitek z kodrcajícího se vláčku, oblaků páry a sazí poletujících ve vzduchu nemůže pokazit. V depu jsou kromě zmiňované „babičky“ nachystané ještě další tři parní lokomotivy, nejmladší z nich byla vyrobena v roce 1959.

Po železnici napříč Českou Kanadou

Trasa technické památky a úzkokolejky, kterou provozují Jindřichohradecké místní dráhy, vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a má celkem 12 zastávek. Jízdenky se vydávají ve vlaku a ve stanicích Jindřichův Hradec a Nová Bystřice. Parní lokomotivy jsou v provozu od května do září, motoráčky celý rok.

Z některých stanic, jako je například romantická lesní zastávka Kaproun, vede přímo turistická značka, po které se můžete vydat na procházku nebo i delší výlet. Vláčky mohou po předchozí domluvě převážet také jízdní kola.

Všechno potřebné, jako jsou jízdní řády nebo vyhledání spojení, najdete na webu Jindřichohradeckých místních drah: http://jhmd.cz.

Tip na výlet v okolí: Z kolejí se přesuňte do nedalekého Houbového parku, do ráje skřítků a dinosaurů. Staňte se výzkumníky v ráji skřítků a dinosaurů. 

Kde Nostalgické parní jízdy hledat? 

Jihočeský kraj, Jindřichův Hradec

Jak se tam dostanete?

Nejlépe je nastoupit v Jindřichově Hradci, kde můžete zaparkovat hned u nádraží:
GPS parkoviště: 49.1547253N, 15.0042714E

Kontakt

Jindřichohradecké místní dráhy, a. s.
Nádražní 203/ II, 377 01 Jindřichův Hradec
tel: +420 384 361 165
e-mail: office@jhmd.cz
http://jhmd.cz

Kde se najíst a ubytovat?

Hotel Frankův dvůr
Jemčinská 125/IV, 377 01 Jindřichův Hradec
tel.: +420 777 99 66 66
e-mail: info@frankuv-dvur.cz
www.frankuv-dvur.cz

VÝLETY V OKOLÍ

Vyberte vzdálenost výletů v okolí: km

Nebyly nalezeny žádné výlety ve zvolené vzdálenosti.